HER KURUMUN KURBAN FİYATLARI NEDEN FARKLI
Kurban organizasyonu gerçekleştiren kurumlar fiyatları çeşitli kriterlere göre şekillenebiliyor. Kesilen kurbanlar genellikle taşıma masrafı olmaması için organizasyonun yapıldığı bölgede temin edilir. Genellikle kurban kesiminin farklı olmasının nedenini bu ölçü belirler. Örneğin Türkiye’de bir hisse kurbanı 850 TL’ye alabiliyorken Somali’de 400 TL’ye alma imkanınız olabiliyor.AYNI ÜLKEDE KURBAN KESEN KURUMLARIN FİYATLARI NEDEN FARKLI
Bu konuda oluşan farklılığın nedeni ise alım stratejisi olarak bilinmektedir. Kimi kurumlar kesim yapılacak hayvanların tahmini adetini belirleyip çok öncesinden satın almasını gerçekleştirip uygun fiyata mal edebiliyor. Pazarlık gücü, alım miktarı gibi faktörler de yine kurban fiyatında belirleyici olabiliyor. Nasıl ki Türkiye’nin her yerinde kurban fiyatları aynı miktarda değilse yurt dışında da herhangi bir ülkenin içerisindeki bölgelere göre de fiyat farklılıkları olabiliyor.

TÜRKİYE’DE KURBAN FİYATLARI
Kendi kurbanımı kendim kesip dağıtacağım bağış yapmam diyenler için şimdilik seyreden kurban fiyatları; küçükbaş koç almak isterseniz 650 TL’den başlayarak 1500TL’ye kadar varan kurbanlıklar var. Büyükbaşlarda ise ağırlıkları çok değişken olduğ için canlı kilo hesabıyla kilogramı 17-20 TL arasında değişen fiyatlara rastlamak mümkün. Kurban bayramı yaklaştıkça kurban arzı ve talebi dengesi doğrultusunda fiyatlarda oynama olabileceği belirtiliyor. Bu fiyatlar yüksek gelir veya daha ykosul insanlara ulaştırılsın diyorsanız aşağıda yardım kuruluşlarının fiyatları ayrı ayrı yer alıyor.

DİYANET VAKFI KURBAN FİYATLARI
Türkiye Diyanet Vakfı 2018 kurban organizasyonu kapsamında vekâletle kurban kesim için hisse bedelini yurt içi 625 TL, yurt dışı ise 850 TL olduğunu açıkladı.

İHH KURBAN FİYATLARI
İHH bu yıl da 135’e yakın ülkede kurban organizasyonu yürütecek. Yurt içinde ve yurt dışında geçerli olmak üzere İHH organizasyonunda kurban fiyatı 750 TL olarak açıklandı.

KIZILAY KURBAN FİYATLARI
Kurban fiyatlarını açıklayan Kızılay ise 2018 kurban organizasyonunda yurt içinde 750 ve yurt dışında 590 TL vekaletle kurban kesecek.

MİRASIMIZ DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
Her kurban bayramında kendisine emanet edilen kurbanları Mescid-i Aksa ve çevresindeki Filistinli Müslümanlar için kesen Mirasımız derneği bu yıl da kurb

İNSAN VAKFI 2018 KURBAN FİYATLARI
Kurban organizasyonu düzenleyen vakıflardan bir diğeri olan İnsan Vakfı da birçok ülkede kurban kesimi gerçekleştirecek. Yurt dışında gerçekleştirilecek kurban projesi için hisse bedelini 550 TL olarak açıklandı.

DENİZ FENERİ DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
Deniz Feneri Derneği bu yıl Asya, Afrika, Balkanlar ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkede kurban organizasyonu yapacak. Deniz Feneri Derneği yurt içi kurban fiyatını 1100 TL, yurt dışı kurban fiyatını ise 560 TL olarak belirledi. Deniz Feneri Derneği kesilen kurbanların vekaletlerinin okunduğu sırada aldığı kamera kaydını bağışçılarına ulaştırıyor.

cansuyu ile ilgili görsel sonucu

CANSUYU DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
Cansuyu Derneği yurt içinde ve yurt dışında birçok ülkede kurban organizasyonu gerçekleştirecek. Cansuyu Derneği de yurt içi kurban fiyatını 900 TL, yurt dışı kurban fiyatını ise 500 TL ve Gazze’de keseceği kurbanlar için hisse fiyatını 1500 TL olarak belirledi.

cansuyu ile ilgili görsel sonucu

SADAKATAŞI DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
”Kardeşinin Payını Ayırdın mı?” diyerek kurban kampanyasını başlatan Sadakataşı Derneği; “Siz paylaşın, biz ulaştıralım” çağrısıyla kurban sevinciyle iyilik sofrasında buluşmaya davet ediyor. Kurban keseceği bölgeleri 3 kategoriye ayırarak fiyatları belirleyen Dernek’te fiyatlar şöyle: Birinci bölge 400 TL, ikinci bölge 600 TL, üçüncü bölge 850 TL

YERYÜZÜ DOKTORLARI 2018 KURBAN FİYATLARI
Sağlık alanında yaptığı yardım faaliyetlerinin yanı sıra insani yardımda da birçok ülkede yardım kampanyası düzenleyen Yeryüzü Doktorları kurban faaliyeti de gerçekleştirecek. Dünyanın en mazlum ülkelerinde yapacağı kurban organizasyonu için Yeryüzü Doktorlarına kurban bağışınızı 430 TL’ye yapabiliyorsunuz.

KAFDAĞI KURBAN FİYATLARI
Kafdağı Eğitim ve Kültür Derneği kurbanlarını Kafkasya’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bir kurban hisse fiyatı: 750 TL

HAYRAT VAKFI KURBAN FİYATLARI
Geçen yıl 70 ülkede yüzbinlerce insana kurban eti ulaştıran Hayrat Vakfı Yardım kuruluşu Hayrat Yardım ise yurt içi kurban fiyatını 800 TL, yurt dışı kurban fiyatını ise 600 TL ve Gazze’de keseceği kurbanlar için hisse fiyatını 1950 TL ve Suriye’de ise 700 TL’den kesecek.

VUSLAT DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
Vuslat Derneği yurt içi kurban fiyatını 750 TL, yurt dışı kurban fiyatını ise 500 TL olarak açıkladı.

BEŞİR DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
Yurt içinde ve yurt dışında birçok ülkede kurban faaliyeti yürütecek olan Beşir Derneği de kurban fiyatını 800 TL olarak belirlemiştir.

İYİLİKDER DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
İyilikder Derneğinde yurt içi kurban fiyatını 850 TL, yurt dışı kurban fiyatını ise 500 TL ve Gazze’de keseceği kurbanlar için hisse fiyatını 1250 TL olarak belirlendi.

HUDAİ VAKFI KURBAN FİYATLARI
“Kurban Fedakârlık, Hakk’a Yakınlıktır” 2018 kurban projelerini açıklayan Hudai Vakfı kurban organizasyonunda yurt dışındaki onlarca ülkede yüzbinlerce yoksul insana ulaşacak. Kurban bedelini ise 650 TL olarak açıkladı. Yurt dışından yapılacak bağışlar için 650 TL karşılığı olarak 150 $ veya 120 € şeklinde Hudai Vakfı kurban organizasyonu ile kurbanlarınızı muhtaçlara ulaştırabiliyorsunuz.

İNSANA DEĞER VEREN DERNEKLER FEDERASYONU (İDDEF) KURBAN FİYATLARI
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) kurban fiyatlarını en uygun olan ülkelerde keserek yoksul insanlara et ulaştıracak. İDDEF tarafından belirlenen kurban fiyatları büyükbaş için hisse bedeli 400 TL ve küçükbaş tek fiyatı 500 TL olarak açıklandı.

ÇARE DERNEĞİ KURBAN FİYATLARI
2017 yılında “en uygun fiyat” vurgusuyla kurban organizasyonu gerçekleştiren Çare Yardımlaşma Derneği bu yıl da uygun fiyatla kurban bağışı imkanı veriyor. Yurt dışında 390 TL, yurt içinde 850 TL fiyatlarıyla Çare Derneği aracılığında ihtiyaç sahibi insanlara kurban fiyatlarını ulaştırmak mümkün.