Muhtemelen bunu bilmiyordunuz. Üç dilim limon parçasını yatağınızın baş ucuna koyun. Bunu yapmanız halinde: Odanızın kokusu değişecek ve odanız ferahlaşacak. Daha iyi nefes alacaksınız, soğuk algınlığına yakalanma riskiniz azalacak ve astım hastasıysanız daha iyi hissettiğinizi farkedeceksiniz.

Akşamdan kalma hissini üzerinizden atacak ve daha dinç uyanacaksınız. Enerji içeceğinin sağladığı enerjiden daha fazlasına sahip olacaksınız.

İşte daha iyi bir gün geçirmek için bu kadar basit bir şeyi yapmak yeterli. Ünlü Hintli doktor JV Hebbar limon yağının faydalarının da saymakla bitmediği açıklamalar yaptı.

İşte limon yağıyla yapabilecekleriniz: Dişlerinizi beyazlatın Limon yağı, hindistancevizi yağı ve karbonatı karıştırın. Daha sonra bu karışımla dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalayın. Dişleriniz bembeyaz olacak. Kıyafetlerinizdeki kötü kokuyu giderin Bazen yıkanan çamaşırlarımızı çamaşır makinesinde unuturuz ve çamaşırlar nem kokar.

Bu çamaşırların üstüne birkaç damla limon yağı damlattığınızda çamaşırlarınızın müthiş koktuğunu göreceksiniz. Ellerinizdeki kötü kokuyu çıkarın Balık yaptıktan sonra ellerinizde kokusu mu kalıyor? Sıvı deterjanınıza biraz limon yağı ekleyip ellerinizi yıkayın. Kokunun hemen gittiğini farkedeceksiniz. Kimyasal olmadan temizlik yapın Banyonuzda kimyasal kullanmaktan hoşlanmıyor musunuz?limon ile ilgili görsel sonucu

40 damla limon yağı, 20 damla su ve biraz sirkeyi karıştırın. Kimyasal yerine bu karışımı kullanarak banyonuzu temizleyin. Her yer temiz ve pırıl pırıl olacak. Suratınızı güzelleştirin Limon yağı cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Sivilceleri de geçirir.

Tek yapmanız gereken limon yağı, kabartma tozu ve balı karıştırıp sivilce olan bölgeye uygulamanız. Mücevherlerinizi parlatır Kuru beze limon yağı dökün ve mücevherlerinizi temizleyin. Pırıl pırıl görünecekler! Kilo vermede yardımcıdır Suyunuza iki damla limon yağı damlatın. Bundan günde üç kere için. Sindirim sisteminiz daha iyi çalışacak ve uzun vadede kilo vereceksiniz.limon ile ilgili görsel sonucu

Ruh halinizi dengeler Limon yağı aromaterapisi ile sık sık depresyona giren kişilerin tedavi edildiği biliniyor. Yapışkan lekeleri çıkartın Koltuğunuza veya kıyafetlerinize sakız yapıştığı olmuştur. Bir dahaki sefere o bölgeye biraz limon yağı damlatın ve beklettikten sonra rahatlıkla çıkartın. Sinir sisteminizi güçlendirin Limon yağı, sinir sisteminizi güçlendirir ve üşütmenizi engeller.

Limon yağını hindistancevizi yağıyla beraber karıştırıp göğsünüze sürün. Gördüğünüz gibi limon ve limon yağının faydaları saymakla bitmiyor. Kulağa en güzel geleni ise tüketmeden bile limonların sağlığımıza olan katkıları. Limon ve limon yağının bilinmeyen yararlarını öğrenmeleri için yazıyı paylaşmayı unutmayın.