Şehrimizin merkez ilçelerinden Yakutiye İlçe Kaymakamı aynız zamanda Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı olan Ahmet Naci Helvacı İlçe Milli Eğitim Müdürü Zinnur Şimşekle birlikte Yakutiye'de okul gezilerine devam ediyor. Okulların başarısına ve gençlerin milli ve manevi değerler ışığında yetiştirilmesine büyük önem veren Kaymakam Helvacı, her gün başka bir okulda öğretmen ve öğrencilerle buluşuyor. Onları dinliyor ve eğitimde başarı için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Erzurum'un eğitimde en başarılı ilçesi olan Yakutiye de kaymakamın gayreti, okul öğretmen ve idarecilerinin çalışmalarıyla ile çıta hızla yükseliyor. Mecidiye Anadolu Lisesi Müdürü Harun Şanlı tarafından karşılanan İlçe Kaymakamı sınıflarda öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret etti hemde konferans salonunda onlara konuşma yaptı.

Eğitimin ve okumanın önemini vurgulayan Helvacı yapılacak tüm çalışmalarda eğitimcilerin, öğrencilerin ve okulların yanında yer aldığını söyledi. Öğretmen ve öğrenciler, kaymakamın ziyaretinden dolayı kendilerine teşekkür ettiler.