Yakutiye ilçesi Kurtuluş mahallesi Hilalkent bölgesinde bulunan Hilalkent Anadolu Lisesini ziyarete den Okul müdürü Ayhan Yanık ve öğretmenleri ziyaret etti.

Ziyarette öğretmenlerle kısa bir toplantı yapan İlçe Müdürü Şimşek, Öğretmenlerden yeni dönemde daha aktif olmalarını, akademik başarı yanında gençliğe vatan ve millet duygusunun ve sevgisinin verilmesinin ihmal edilmemesini istedi. Gençlik öğretmenlerin elinde yetişiyor. Bu gençliği en güzel şekilde okuyan, düşünen ve sorgulayan bir tarzda yetiştirmeliyiz. Ahlaki ve milli değerlerimizi mutlaka gençliğe öğretmeliyiz. onlara model olmalıyız. 15 Temmuz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. Bundan sonra herkese daha fazla görev düşüyor. İlçe müdürü olarak öğretmenlerimizin eğitimle ilgili tüm konularda yanındayım. Hilakent Anadolu Lisesinin alanında iyi bir okul olduğunu, faydalı ve güzel çalışmalar yapıldığı gördüğünü belirtti. İmkanlarımız ölçüsünde başarınızın artması için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Daha sonra Konferasn salonunda öğrencilere konuşan Şimşek burada 15 temmuz hain darbe girişimini ve sebeplerini anlattı. Öğrencilere güne ve geleceğe dair nasihatlerde bulundu. Cemil Meriç ve Sezai karakoç'un eğitimle ilgili sözlerinden bahsederek gençliğin eğitiminin önemini vurguladı.

Toplantı sonunda son snıf öğrencileri İlçe Müdüründen konu anlatımlı kitaba ve testlere ihtiyaçları olduğunu belirttiler. İlçe müdürü de imkanları ölçüsünde temin edeceğini belirtti.