Türk Hava Yolları, ABD’nin Ulaştırma Güvenlik İdaresi TSA Pre✓® ile yeni bir anlaşma imzaladı. İki kuruluş arasındaki iş birliği sayesinde Türk Hava Yolları, ABD çıkışlı transit yolcularına hızlandırılmış tarama ve görüntüleme hizmeti sunarak, yolcularının güvenlik kontrolünde geçirdiği süreyi en aza indirgeyecek. Söz konusu uygulama çerçevesinde Nisan 2017 dataları, TSA Pre✓® ile seyahat eden yolcuların yüzde 97’sinin güvenlik geçişini 5 dakikanın altında tamamladıklarını göstermekte.

Türk Hava Yolları’nın ABD Ulusal Güvenlik Bakanlığı garantisine sahip TSA Pre✓®’dan aldığı hizmet ile, ABD çıkışlı yolcuları artık güvenlikten geçerken hafif ceketlerini, ayakkabılarını ve kemerlerini çıkartmak zorunda kalmayacaklar. TSA Pre✓® güvenlik geçişi sırasında diz üstü bilgisayarlar ve kabin içi kısıtlamalarına tabi olan sıvılar*, el bagajında taşınabilecekler. Ebeveynleri ya da bir yetişkinin gözetiminde seyahat eden 12 yaş ve altı çocuklar da yine TSA Pre✓® hizmetinden faydalanabilecekler.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve İcra Komitesi Başkan Vekili Bilal Ekşi konuyla ilgili olarak; “Yolcularımızın konforu, rahatlığı ve kusursuz uçuş deneyimi Türk Hava Yolları’nın birinci önceliği. Yolcularımıza sorunsuz ve konforlu bir uçuş deneyimi sunmak için durmaksızın çalışıyoruz. Bu iş birliği sayesinde yolcularımızın hem zamandan tasarruf etmelerini, hem de güvenlik kontrolünden geçerken kişisel aksesuarlarını çıkarmak zorunda bırakmayarak yolculuk streslerini azaltmayı hedefledik. TSA Pre✓®, dünyanın öne gelen havayollarıyla çalışan oldukça saygın bir program. Yolcularımıza sunduğumuz uçuş deneyiminin kalitesi bu hizmetimiz ile daha da artacaktır.” dedi.

Yolcular, detaylı bilgi için "https://www.dhs.gov/trusted-traveler-programs" internet adresini ziyaret edilebilecek.