Açık liseliler ek sınav hakkı istiyor

3. Dönem sınav sonuçları 31 Temmuz'da açıklanacak.

1. Ek sınav sınav sonuçları açıklandıktan sonra belli olacak.

Açık lisede okuyan ancak bazı şartlar gerektirdiği için (18 Yaş ve belli kredi) ek sınavlara giremeyen tüm adaylar MEB'den ek sınav hakkı istiyor. Sosyal medya hesaplarında bu konuda her gün yüzlerce yorum yapılıyor. Açık lisede bazı öğrencilere tanınına hakların tüm öğrenilere tanınmasını istiyoruz diye çok sayıda istek var.

Bakanlığa bağlı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün yapacağı açıklamada ek sınavın tüm öğrencilere verilmesini bekliyoruz. Açık lise için oluşturulan ek sınav için ön koşullarının kaldırılmasını istiyoruz.

İŞTE AÇIK LİSE ÖĞRENCİLERİN TALEBİ

Sayın millet vekilerimiz,

Milli eğitim bakanımız.

Açık lise için oluşturulan ek sınav için koşulların kaldırılmasını istiyoruz.Şartlarını kaldırılmasını istiyoruz bunun için ne olursa yapmaya hazırız. mezun olmak istiyen arkadaşlarımız ve yüksek öğretim için sınava giriyorlar mezun olucağız umuduyla girip iyi puanlar alıyoruz fakat bu şartlar yüzünden mezun olamıyoruz üniversite tercihi yapınca çekine çekine yapmak durumunda kalıyoruz. O yüzden şartlarının kaldırılması hususunda sizlerden ve değerli komisyon üyelerimizden elerinden ne gelirse yapmasını istiyoruz. Sayın Millet vekillerimizinde bu gibi hususda yardımcı olucağından eminiz. Ygs'ye ve Lsy'ye girdiğimiz zaman rahat olarak girmek istiyoruz. mezuniyet için şartların kaldırıldığı zaman erken mezuniyetimiz olucağından eminiz fakat bu şartlar kaldırılmadığı takdirde bizim gibi diğer insanlarda aynı sıkıntıları yaşamak zorunda kalıcak o yüzden 157 kredi şartının kaldırılmasını istiyoruz. Üniversite kayıtlarında sıkınta yaşamak istemiyoruz 1 senemizinde gittmesini istemiyoruz. saygılarımızla arz ederiz.