TRUMP KARŞITI GÖSTERİLER

Yetersiz kınamanın ardından taraflar bu sefer Trump karşıtı gösteriler başladı.New York'da bir grup gösterici Trump'ın tepkisini kınamak için sokaklara döküldü.

ABD Başkanı Donald Trump, Charlottesville'deki ırkçı şiddetin hakim olduğu olaylarla ilgili dün bir açıklama yaptı. 

BEYAZ SARAY AÇIKLAMASI
Trump'ın yetersiz gelen açıklamasının ardından Beyaz Saray harekete geçti. Ülkede Cumartesi günü yaşanan ırk kökenli şiddet olayları üzerine yaptığı ve beyaz ırkçıları yeterince kınamadığı için tepki çeken açıklamalarının, ırkçı şiddet grubu Ku Klux Klan (KKK) ve Nazileri de kınadığı açıklandı.

Trump Amerika'daki olaylar için 'bu sorun hep vardı' dedi

Beyaz Saray, "Başkan dün yaptığı açıklamada şiddetin, bağnazlığın ve nefretin her biçimini kınadığını çok açıkça ifade etmiştir. Ve elbette bu, beyaz ırkçıları, KKK'yı neo-Nazileri ve aşırı uçları da kapsamaktadır. Başkan ulusal birlik ve bütün Amerikalıların birleşmesi çağrısı yapmıştır." açıklamasıyla iddiaların yalan ve asılsız olduğunu, sözlerinin çarpıtıldığını belirtti.

TRUMP SORUMLULUK KABUL ETMİYOR
ABD Başkanı Donald Trump daha önce kounyla ilgili ,Irkçı gösterilerin ABD'de yeni bir gelişme olmadığını kaydederken, "Bu sorun ülkemizde uzun zamandan beri yaşanıyor. Sadece Donald Trump ya da Barack Obama dönemine ait değil." demişti.

Trump Amerika'daki olaylar için 'bu sorun hep vardı' dedi

Irkçılık sorunların eskiye dayandığını belirten Trump, "Bu ülkenin yaralarını sarmalıyız. Bu yaraların tarihi çok eski zamanlara dayanıyor. Herkes bu sorunların çözümünü istiyor ve biz de bu sorunun bir an önce çözümü için her türlü adımı atacağız." şeklinde açıklama yapmıştı

Trump Amerika'daki olaylar için 'bu sorun hep vardı' dedi