İBRAHİM EREN, YARIŞMANIN DETAYLARINI ANLATTI
Yarışmayla ilgili bilgiler veren TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren "Bu sene, Kur’an-ı Kerim’in en güzel okunduğu ülkelerden olan Türkiye’nin bu alandaki cevherlerinin günyüzüne çıkmasını sağlayacak bir programımız olacak" dedi.

TRT'den Türkiye'de bir ilk

TRT'NİN RAMAZAN HAZIRLIĞI
TRT Haber, TRT Müzik, TRT Diyanet ve TRT Avaz kanallarımız da TRT 1 gibi Ramazan Ayı'nın güzelliklerini ekrana taşıyacak. İnsanlara manevi olarak arınma imkânı sunan Ramazan Ayı, dünyanın her yerinde içinde ufak farklılıklar barındırarak yaşanıyor.

TRT WORLD ve TRT EL-ARABİYYA da dünyanın farklı noktalarındaki bu Ramazan coşkusunu özel yayınlar ve haber paketleriyle global izleyiciye yansıtacak.

Ramazan, TRT World'ün çalışanları arasında da farklı bir duyguyla yaşanıyor. 42 milletten çalışanımızın aynı sofrada olduğu iftarlar yapıyoruz. Dünyanın her yerinden insan oluyor iftar sofralarımızda. O iftar sofralarındaki duygu, bu sene de TRT WORLD ekranına yansıyacak inşallah."

Programın Sunuculuğunu Diyanet İşleri Başkanlığı Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat Kılıç, sahne arkası sunuculuğunu ise 80’ler dizisinin sevilen oyuncusu Hacı Ali Konuk üstleniyor. Jüri koltuğunda Dr. Mehmet Ali Sarı (İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Halil Necipoğlu (Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii İmam Hatibi) ve Osman Egin (DİB Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü) otururken, hafta finallerinde program baş danışmanı Hafız Osman Şahin (DİB Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı) de konuk jüri olarak bulunuyor.

Büyük ödül 50 tam altın

Ramazan ayı boyunca seyircisine tilavet ziyafeti yaşatacak olan Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması aynı zamanda yarışmacılarına bol miktarda ödüller dağıtacak. Tüm katılımcılara 1 tam altın; gün birincilerine 3 tam altın; hafta birincilerine 5 tam altın hediye edilecek olan yarışmanın final gününde ise yarışmanın 3.’süne 10 tam altın, 2.’sine 20 tam altın ve 1.’sine ise 50 tam altın ödül verilecektir. İslam âleminin sevinçle beklediği Ramazan ayında, TRT1 izleyicilerini her yıl olduğu gibi yine zengin bir Ramazan ekranı bekliyor. ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’, Ramazan ayının ilk gününde, 26 Mayıs Cuma günü 23.30’da ilk bölümü ile TRT1 ekranında!