TRT Diyanet ekranlarında büyük bir skandala imza atıldı. 15 Temmuz'un 2. yılına girilirken geçen ay FETÖ ele başı Fethullah Gülen'in güftelediği ilahiye yer verildi.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılına girilirken TRT Diyanet'in geçen ay skandal bir yayına imza attığı ortaya çıktı. TRT Diyanet'te, Gülen Cemaatinin bir numaralı ismi Fethullah Gülen'in güftesini yaptığı "Bulanlar Hakkı Buldu" isimli eseri sahnelendi ve 22 Haziran'daki bu yayında Gülen'in ismi de açıkça ekranda yer aldı.

 

 

"KRİPTOLAR İŞ BAŞINDA"

chp'nin RTÜK Üst Kurul üyesi ilhan taşçıı, "Kripto FETÖ'cüler iş başında" derken skandal yayın hakkında şunları söyledi:

"DURUM ÇOK VAHİM"

"TRT ile sözleşme yaparak yayın yapan bir televizyon kurumu. Amacı da halkı dini konularda bilgilendirmek. söz konusu 22 Haziran tarihli kayda baktığımızda ise tablo oldukça vahim.

"KİMDEN GÜÇ ALIYORLAR"

Görünün o ki FETÖ Pensilvanya'da firarda, güftesi Diyanet'in kanalında. Neredeyse her gün operasyon düzenlenirken, nasıl oluyor da TRT Diyanet kanalında Fethullah Gülen'in güftesi yayınlanabiliyor. Hem de darbe girişiminin seneyi devriyesinde. Kimden güç alıp bu yayına cesaret ediyorlar?"