Trabzonspor yeni stadına kavuştu, artık camiada 'İsim sponsoru kim olacak?' sorusunun yanıtı beklenmeye başlandı. Başkan Muharrem Usta ve yönetim kurulu önceki gün yapılan açılış töreninin ardından mini bir toplantı gerçekleştirerek stadın isim hakkı konusunun 15 Ocak'a kadar netleştirilmesini kararlaştırdı. Yapılacak anlaşmadan kulübe 5 yıl içerisinde 100 milyon TL'ye yakın bir kazanç sağlanması hedefleniyor. Daha önce prensip anlaşmasına varılan firmayla son detayların görüşüldüğü, kesin anlaşmanın ardından kamuoyuna bilgi verileceği ifade edildi. Stadın içerisinde bulunan restaurant ve büfelerin kiralanması için görüşmelere de önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

Para basacak

TRİBÜNE DE SPONSOR

Bu rakamı daha da üst seviyelere çıkartmak isteyen bordo-mavili yönetimin en kısa vadede stadın isim hakkı için yapılan görüşmelerde varılan anlaşma detaylarını kamuoyuna açıklaması bekleniyor. Yönetimin Akyazı için ayrıca loca ve kombine satış kampanyaları da devam ediyor. Loca satışlarından ve kombine satışlarından da 3 yıl için toplam 150 milyon TL kazanma hedefi koyan yönetim, bu sürekliliği sağlamak için çeşitli organizasyonlar ve kampanyalar da düzenleyecek. Bu arada yönetimin, stadın isim hakkının yanı sıra tribünler için de sponsorluk görüşmesi yapma düşüncesinde olduğu ve bu noktada bazı firmalar ile temas halinde bulunduğu belirtildi.

FENERBAHÇE: HAYIRLI OLSUN 

Fenerbahçe Kulübü de Şenol Güneş Stadı için 'hayırlı olsun' mesajı yayınladı. Sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Bugün (önceki gün) açılışı gerçekleştirilen, Trabzonspor'un yeni stadı Akyazı Spor Kompleksi'nin Trabzonspor camiasına, tüm Trabzon halkına, futbolseverlere ve Türk futboluna hayırlı olmasını temenni ederiz" ifadeleri kullanıldı..