Patlamış mısır
Bol tuzlu ve yağlı olanlardan bahsetmiyoruz elbette. Ev yapımı patlamış mısır, kalorisi az bir atıştırmalık olarak tercih edilebilir.

Patlamış mısır ile ilgili görsel sonucu

Bitter çikolata
Diyetinizi sabote etmeden tüketebileceğiniz masum tatlı olarak bitter çikolatayı seçebilirsiniz. Üstelik sağlığa birçok yararı var. Kakao oranı yüksek bitter çikolata, sindirimi yavaşlatır ve daha uzun süreli tokluk hissi sağlar.

Bitter çikolata ile ilgili görsel sonucu

Yoğurt
Yoğurt her zaman sağlıklı bir atıştırmalıktır, ancak bazı hazır yoğurtların içerisinde şeker bulunur. Diyet yoğurtlar yerine şekersiz normal yoğurtları tüketebilirisiniz.

yoğurt ile ilgili görsel sonucu

Badem
İçeriğindeki protein miktarı nedeniyle badem son derece sağlıklı bir atıştırmalıktır. Aşırıya kaçmamaya dikkat edin.

Badem ile ilgili görsel sonucu

Sulu sebze ve meyveler
Salatalık, havuç ve karpuz gibi su açısından zengin gıdalar, hem sıvı almanızı hem de tokluk hissetmenizi sağlar.

Sulu sebze ve meyveler ile ilgili görsel sonucu

Avokado
Açlığın üstesinden gelebilmek için en doğru atıştırmalıktır. Lif açısından hayli zengindir. Uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Avokado ile ilgili görsel sonucu

Humus
Nohuttan yapılan humus, protein ve lif kaynağıdır. Sebzelerle tüketerek açlığınızı lezzetli bir şekilde bastırabilirsiniz.
Humus ile ilgili görsel sonucu
Fasulye ve bakliyat
Fasulye, düşük kalorili, yüksek lifli, protein zengini ve aynı zamanda ucuz bir gıdadır. Kilo vermek istiyorsanız fasulye ve bakliyatları sofranızdan eksik etmeyin.

Fasulye ve bakliyat ile ilgili görsel sonucu

Yumurta
Yumurta kaliteli protein kaynağıdır, uzun süre tokluk verir. Kahvaltıda yiyeceğine haşlanmış yumurta, yemek yiyene kadar atıştırmanızı engelleyecektir.

Yumurta ile ilgili görsel sonucu

Su
Eğer canınız bir şeyler yemek istiyorsa susamış olabilirsiniz. Bir şey yemeden önce içeceğiniz bir bardak su, fazladan kalori almanızı engeller ve sizi tok tutar.

Su ile ilgili görsel sonucu