Saadet Partisi, Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nı yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Saadet Patisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Zor bir dönemden geçildiğini hatırlatan Karamollaoğlu, “Artık görüldü ki bu hükümet ülkeyi yönetemiyor. Hangi sahada bir problem çıksa kendi kabahatleri yok, kabahat hep başkalarının. Ama ardından ise problem çözmek yerine hey heyleniyorlar. Tepkiyi biz de gösteriyoruz. Ama hükümetin üzerine düşen, tedbir almak ve problemleri çözmektir” dedi.

16 YILDIR ÇÖZEMEYENLER BUNDAN SONRA DA ÇÖZEMEZ!


Önceki gün yine yüreğimizi dağlayan bir hadise yaşandığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “8 tane şehit verdik. Hükümetin cevabı ne oldu; 100 misliyle cevap vereceğiz. Kimi öldüreceksiniz? Israrla söyledik, terör sadece silahla çözülmez. Allah rızası için bir anlayın şunu ya. Terörün birçok boyutu vardır. Sosyal boyutu, ekonomik boyutu, psikolojik boyutu var. Ama bugün içine sürüklendiğimiz durumda en önemlisi dış politika boyutu var. Terör artık mevzi bir hadise değil, dünyanın her tarafında var. Ve bu terörü başta ABD olmak üzere maalesef bazı devletler özellikle finanse ediyor, eğitiyor alenen, siyaseten arkalarında duruyor, biz buna şahidiz. Hükümet de şahit. Şimdi bu tedbirleri alamayacaksınız, almayacaksınız, arkasından öç almak için rakamlar ifade edeceksiniz. Ya bu kimsenin yüreğine su serpmiyor. Allah rızası için bir kere de yönetme şuuruyla hareket edin. Kaç kere öç almak için laf ettiniz. 16 yıldır iktidarsınız, 16 yıldır bir problemi çözemeyen bir yönetim anlayışı bundan sonra bu problemi çözemez” diye konuştu.

“TAVRIN O İNSANLARI TAHRİK EDİYOR”


Önceki gün MHP’li bir grubun saldırısına maruz kalan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Artık parti başkanları birbirini tehdit ediyor. Arkasından da bir ekip gidip bir genel başkanın evini basıyor. Ondan sonra da ‘efendim falan ilçe yönetimini görevden aldık.’ Kaç tane ilçeyi görevden alırsan al, tavrın o insanları tahrik ediyor ya bir gör! Türkiye, mafya usulüyle yönetilemez. Şu anda Türkiye’nin yönetiminde bir istikrar var mı? Yok. AK Parti’ye bir bak, devletin bekasıyla AK Parti’nin bekasını aynı kefeye koyuyor. Yok ya hikmet-i İlahi diyor Sayın Cumhurbaşkanı. AK Parti’nin bekasıyla Türkiye’nin bekası üst üste örtüştü. Ne demek istiyor; bana sahip çıkmazsanız devlet çöker. Yok ya, siz gideceksiniz ki devlet ayakta durabilsin.”

EN BÜYÜK İKİ PROBLEM İSRAF VE YOLSUZLUKTUR


Türkiye’nin en büyük iki probleminin israf ve yolsuzluk olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, “İsraf ve yolsuzluk ortadan kaldırılsın, nakit en az 50-60 milyarın üzerinde bir kaynak doğar. Ama siz sadece şu lüks araçları artık kiralamaktan bir vazgeçin. Ya arabaları sene başında kiralamışsın zaten. Sene sonuna kadar bin, ondan sonra o arabaları kiraladığın müesseseye iade et. Yok o arabalar ortalıkta gözükmesin diye garajda tutuyor. Yeni araba kiralıyor. Hem eskisinin taksitini ödüyor hem de yenisinin. Ya biz size ‘bu israftır’ dedik diye Renault’ya binmek, Megane’a binmek, Mercedes’i de garaja koymak israftan kaçınmak değildir. Aslında israfı artırmaktır” dedi.SİZ GİDİYORSUNUZ AMA TÜRKİYE YERİNDE DURUYOR!


AK Parti’nin iş başına geldiği zaman adalete muhtaç olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, “Sonra ise adalet mekanizmasını ellerine geçirince adaleti siz sağlamaya çalışıyorsunuz. Sizin adaletinizde size karşı laf söyleyenlere merhamet yok. Eşitlik yok, tahammül yok. Bütün gücü ellerine geçirince, birdenbire ne adalet, ne liyakat, ne istişare ne de eşitlik bunların hiçbiri ortada kalmadı. Yani kısaca Adalet ve Kalkınma Partisi kendi içeriğini tamamen boşalttı. Yok olmaya doğru gidiyor, bunu da görüyor, durumdan vazife çıkarabilmek için ‘ben gidiyorum amma benimle beraber Türkiye de gider ha’ diye de ikaz ediyor. Yok arkadaş, sen gidiyorsun ama Türkiye yerli yerinde duruyor” diye konuştu.

KAPTAN KÖŞKÜNDE OTURANLAR KENDİLERİNİ EMNİYETTE SANMASINLAR!


“Gemi battı mı suçlu da suçsuz da beraber boğulur” diyen Karamollaoğlu, “Biz aynı geminin içindeyiz. Kaptan köşkünde oturanlar en yukarda oturdukları için kendilerini emniyette sanmasınlar. Gemi battığı zaman herkes gider. Bu gemi bizim, bu gemiye sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu gemi yüzecek. Bunun yüzebilmesi için artık farklı bir anlayışa ihtiyaç var. Patinaj yapıyorlar, özeleştiride bulunamıyorlar, yanlışlarını göremiyorlar. Bunu düzeltecek olan Saadet Parti’mizin kadrolarıdır, sizlersiniz. Ülke sizi bekliyor. Bu seçimler inananların gözünün açılmasına vesile olacak seçimlerdir. Mahalli seçimlerde biz bir varlık göstermek mecburiyetindeyiz. Bu bizim bundan sonraki seçimlerimize de işaret edecek. Bütün gücümüzle en iyi neticeyi almak için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.