Bazı basın yayın organlarında “ Saadet Partisi kongresini yerel seçimler sonrasına erteledi” şeklinde çıkan haberler sonrası Saadet Partisi'nden açıklamada bulunuldu.

Yapılan açıklamada "Öncelikle belirtmek isteriz ki, Saadet Partisi’nin yasal mevzuat gereği kongre zamanı henüz gelmemiştir. Bu itibarla gündeminde kongre konusu olmadığı gibi herhangi bir erteleme de söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı.

Saadet Partisi'nden yapılan açıklama şu şekilde:
Bugün bazı basın yayın organlarında, “Saadet Partisi kongresini yerel seçimler sonrasına erteledi” şeklinde haberler yer almıştır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Saadet Partisi’nin yasal mevzuat gereği kongre zamanı henüz gelmemiştir. Bu itibarla gündeminde kongre konusu olmadığı gibi herhangi bir erteleme de söz konusu değildir.

Partimiz, seçimlerin hemen ardından bütün teşkilatları ve yetkili organları ile kapsamlı bir seçim değerlendirme süreci yürütmektedir. Bu değerlendirmelerde de herhangi bir kongre talebi gündeme gelmemiştir.

Bu itibarla partimiz gündeminde bir kongre meselesi olmadığı gibi kongreden kaçma veya gerçeklerle yüzleşmeme gibi bir durum da söz konusu değildir.

Partimiz, önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir şekilde girmek için gerekli hazırlık çalışmalarına devam etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Bu arada Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, teşkilatlara, seçimlere hazırlık ile aday belirleme çalışması yapmaları talimatını verdi.Karamollaoğlu, partililerden ayrıca teşkilatlarda üye sayısını artırmalarını, bu kapsamda gençlere ağırlık vermelerini ve teşkilatları canlandırmalarını istedi.

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Saadet Partisi, Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı’nı yoğun bir tempo ile gerçekleştirdi. Başta iç ve dış gündemin önemli başlıklarının konuşulduğu toplantıda, Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili de yol haritası üzerinde duruldu. Karamollaoğlu, çalkantılı süreçlerden geçen ekonomi ile ilgili ise, “İsrafın, yolsuzluğun, tüketimin, plansız yatırımların derhal önüne geçilmeli. Kendi öz kaynaklarımız ile üretime dayanan bir ekonomi anlayışına geçilmeli” diye konuştu

 

 

NET BİR YOL ÇİZİLMELİ

 

Toplantının basına açık bölümünde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD ile Türkiye arasında yaşanan kriz ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan bu krizde hükümetin arkasında olduklarını belirten Karamollaoğlu, “Ancak hükümet ve Sayın Cumhurbaşkanı da yaşanan durum ile ilgili net bir yol haritası çizmelidir” dedi.


MEVCUT EKONOMİK ANLAYIŞTAN VAZGEÇMELİ
Çalkantılı süreçlerden geçen ekonomi ile ilgili de konuşan Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “İsrafın, yolsuzluğun, tüketimin, plansız yatırımların derhal önüne geçilmeli. Kendi öz kaynaklarımız ile üretime dayanan, sanayicinin, çiftçinin, üreticinin desteklendiği bir ekonomi anlayışına geçilmeli. Bunun dışında bir anlayış ekonomimize nefes aldıramaz.”

SAADET’TE YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Önlerinde bir yerel seçim süreci olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, parti olarak bu sürece en iyi şekilde hazırlanmak için kolları sıvadıklarını belirterek, “Yerel seçimler ile ilgili yol haritamızı çizip çalışmalarımıza başlayacağız. 24 Haziran sürecinde ortaya koyduğumuz ve toplum kesimleri tarafından kabul gören siyaset tavrımızın geri dönüşünü yerel seçimlerde göreceğiz” ifadelerini kullandı. Genel Başkan Karamollaoğlu, teşkilatlara, seçimlere hazırlık ile aday belirleme çalışması yapmalarını istedi. Karamollaoğlu, partililerden ayrıca teşkilatlarda üye sayısını artırmalarını, bu kapsamda gençlere ağırlık vermelerini istedi.