Tatile geldiler Cami önünden geçerken duydukları Kuran'dan etkilenip İslamı seçtiler

Marmaris'e gelen Norveçli ateist aile, cami önünden geçerken Kur'an-ı kerimi duydu. Gözleri dolan aile camiye girip müezzinden İslamiyeti anlatmasını istedi.

Marmaris'e tatile gelen Norveçli aile, Kur'an sesinden etkilendi. 5 kişilik Aile Kelime-İ Şehadet getirerek Müslüman oldu. 

Muğla'nın Marmaris ilçesine tatile gelen Norveçli bir aile, cami önünden geçerlerken duydukları Kur'an-ı kerim sesinden etkilenerek Müslüman oldu. Fredrikstad şehrinde yaşayan Linda Wastrup Nyman (34) ile Frode Sigvartsen (31) çifti, çocukları Tuva (9), Mathies (9) ve Frida (6) ile tatil için Marmaris'e geldi.

Şehir turu attıkları sırada Merkez Camisi'nin avlusuna giren aile, okunan Kur'ân'ı kerimden etkilenerek caminin içine girdi.

 Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, yazı

20 dakika boyunca müezzin Hamdullah Durdu'yu gözyaşları içinde dinleyen aile, ardından kendilerine İslamiyet'i anlatmasını istedi. Müslüman olmaya o anda karar verdiğini söyleyen Linda Wastrup Nyman, "O kadar güzel okuyordu ki kendimizi caminin içinde bulduk. Ailece oturarak 20 dakika boyunca sadece dinledik ve gözlerimizden yaşlar akmaya başladı. Dinledikçe üzerimden bir ağırlığın kalktığını hissettim. Adeta hafifledim ve huzur buldum. İslâmiyet'i seçtiğim için çok mutluyum" dedi.

tatile geldiler islamı seçtiler ile ilgili görsel sonucu

Ailenin camide ağlayarak kendisine İslâmiyet'i öğrenmek istediklerini söylediğini aktaran müezzin Durdu ise, "Kur'ân-ı kerim okuduğum esnada gözyaşları içinde ellerini açıp dua ediyorlardı. Eşiyle sarılıp ağladıklarına şahit oldum" diye konuştu.

İhtida merasiminin ardından Linda "Ayşe", Frode "Ali", Mathies "Ayhan", Tuva '"Esma", Frida ise "Elif" adını aldılar
 
İSLAM DALGA DALGA YAYILIYOR
 
Papaz İslama girdi.
tatile geldiler islamı seçtiler ile ilgili görsel sonucu
 
Tatil için Geldiği Çınarcıkta İslamiyeti Seçti

Tatil İçin Danimarka'dan Türkiye'ye Gelen Pia Grahl İsimli Kadın, Yalova'nın Çınarcık İlçesinde Müslüman Oldu.

Tatil için Danimarka'dan Türkiye'ye gelen Pia Grahl isimli kadın, Yalova'nın Çınarcık ilçesinde Müslüman oldu.

Danimarka'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla arkadaş olan 35 yaşındaki Pia Grahl isimli kadın, İslamiyet'le tanıştı. Ardından İslam dinini araştırmaya başlayan Grahl, daha fazla bilgi edinmek ve tatil amacıyla Türkiye'ye geldi. Bir süre burada da araştırma yapan Grahl, araştırmaları sonucunda Müslüman olmaya karar verdi. İslamiyet'i tanıdıkça etkilendiğini ve bu dinin ne denli yüce olduğunu anladığını söyleyen Pia Grahl, Yalova'nın Çınarcık ilçesinde Danimarka'dan tanıştığı Türk dostlarının yanına gelerek

Müslüman olmak istediğini söyledi. Müftülükte Kelime-i Şehadet getiren Grahl, Elif adını aldı. Müftü Emin Göktepe, Elif Grahl'a Kur'an-ı Kerim hediye etti.
 
 
 

 

Etiketler: tatilde   islamı   seçtiler  

Yorumlar 0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

habersistemim: buki