Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eylül-Ekim döneminde atamayı planladığı 15 bin yeni sözleşmeli öğretmen ile  ilgili olarak mülakat konusunda MEB'e eleştiri ve öneriler yapılmış fakat bakanlık bu eleştirilere ve önerilere kulak tıkamıştı. Özellikle torpil konusunda hemen her kesim tarafından uyarılan bakanlık mülakattan geri adım atmadı.

 Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada torpil ile ilgili konuşmaları paylaştı. Koncuk'un paylaştığı fotoğrafta atama bekleyen öğretmenlerin artık ders çalışmak yerine torpil ile ilgilendiklerini ve bu kişilerin akrabalarının da torpil ile hırsızlık ile insanların haklarının nasıl çalınmaya çalıştığın resmi oldu.

İşte Sendika Başkanının Twitleri

Yüz binlerce gencin emeği heba edilmemelidir. Mülakat konusunda ısrar edilir ve atamalar mülakata göre yapılırsa ataması yapılmayan öğretmenler, eğitimciler ve milletimiz bu işe karışan her kimse er ya da geç, ama 3 yıl sonra ama 5 yıl sonra hesabını mutlaka soracaktır. Hakkı olan, faydalı olacak olan ve başarılı olan kazansın.