Bölgesel Savaşlar,mezhep savaşları o kadar çok arttı ki artık müslümanların kutsal ŞEHİRLERİ, mabedi olan Mekke'deki KABE bile hedef alınıyor. Bu kadar Müslümanlar birbirine kin ve nefret duyuyor. İslam Dünyası tam bir kaos ve dışarıdan beslemeli fitne içerisinde yüzüyor. Müslümanlar birlik olup sorunlarını çözmek yerine her geçen gün birbirine düşüyorlar. Son örneği bu gün yaşandı. Mezhep kavgaları ile boğuşan Ortadoğu'dan her gün bir haberle sarsılırken bu günde Yemen'den kötü bir haber daha geldi. Müslümanları tam bir hüzne boğan bu haberde bir grup müslüman Mekke'ye füze gönderdi. Füze Mekke'de büyük çapta zarar verecekken Rabbimizin inayeti ile yolda durduruldu. 

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, "Husilerin Mekke-i Mükerreme yönünü hedef alan ve şehre 65 kilometre mesafede engellenen füze saldırısına" tepki gösterdi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'nın haberini aktaran Anadolu Ajansı'na göre, Koalisyon Güçleri Komutanlığı, Husilerin Yemen'in Sada vilayetinden Mekke yönüne attığı füzeyi, kente 65 kilometre mesafedeki bir bölgede imha ettiklerini duyurdu.
Füzenin, hava savunma sistemi tarafından engellendiği belirtilen açıklamada, olayda herhangi bir kaybın yaşanmadığı kaydedildi.
Suudi Arabistan'ın Suriye iç savaşında, Irak ve Lübnan'da etkinliğini kırmaya çalıştığı İran'la karşı karşıya geldiği cephelerden biri olan Yemen'de Şii Ensarullah Hareketi'nin 2014 Eylül'ünde ayaklanarak başkent Sana başta olmak üzere ülkenin önemli bir bölümünü ele geçirmişti.
Ardından önce istifa ederek ülkeyi terk eden Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansur Hadi daha sonra görevinin başına dönebilmişti. 2015 Mart ayında da Suudi Arabistan'ın öncülük ettiği Arap Koalisyonu, hava saldırılarına başlamıştı. Husiler de Suudi Arabistan'ın Yemen sınırındaki bölgelerine füze saldırılarıyla karşılık veriyor.

Suudi Arabistan'ın Husilere yönelik bombardımanında harabeye dönen ülkede binlerce kişi de hayatını kaybetti. Uzmanların "Suudilerin kazanması mümkün olmayan savaş" diye nitelediği Yemen'e Birleşmiş Milletler bir özel temsilci atadı. BM'nin aracılığıyla Husiler ile onları destekleyen eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih ile Abdurrabu Mansur Hadi ve hükümet arasında görüşmeler yapıldı ve ateşkes çabaları gösterildi.
Yemen'e yönelik hava operasyonlarında hastane ve cenaze törenleri gibi sivil hedefleri vuran ve ülkede insani krizin derinleşmesine neden olan Suudi Arabistan, uluslararası kuruluşların da eleştirilerine muhatap.
BM'nin raporlarına göre Suudilerin öncülüğündeki hava saldırılarında 3800 Yemenli sivilin öldüğünü bildirmişti. Savaş nedeniyle gıda yoksunluğunun başgösterdiği Yemen'le ilgili BM Dünya Gıda Programı, "bir nesli sonlandırabileceği" uyarısında bulunmuştu.
Suudilerin öncülüğündeki koalisyonun uluslararası hukuku ihlal ettiği yönünde bir uyarıda bulunan Avrupa Parlamentosu da Şubat ayında bu ülkeye silah ambargosunu öngören bir karar almıştı.
 
 Artık bitmeli bu mezhep savaşları. Bu ayrılıklara son verilmesi için Türkiye D8'i toplayıp birliği sağlamak için çaba göstermeli. Müslümanlar Amerika'da planlanan ve bu gün Ortadoğu'da yaygınlaştırılan Mezhep savaşları ile birbirine kırdırılıyor. Daha ne kadar yaşayacak İslam Beldeleri bu günleri. Ayrılıkları bir kenara bırakıp birlik olmak için zaman çoktan geçiyor. Batıdan barış bekleyenler yanılıyor. Barışı sağlayacak olan başta Türkiye olmak üzere ileri gelen islam Ülkelerinin liderleridir.