ŞOK HABER! Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Görevden mi alındı

Haber dün akşam sosyal medya da hızla yayıldı. Cumhurbaşkanıyla dün ikindiden sonra görüşmeye giden Başkan Görmez'in görevden alındığı bazı kaynaklarda da Başkan Görmez'in görevi bıraktığı iddia edildi.

Hatta TRT'de Ramazan boyunca yayınlanan Kuran-ı Kerim yarışmasını eleştiren Diyanet İşleri Başkanı ile Hükümetin arasının bozuk olduğuda söylenenler veya iddia edilenler arasında.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, TRT'de yayınlanan Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması eleştirerek, "Kuran ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir" demişti.

"Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, devleti sıfırdan kuracağını söylemiş bu bağlamda Bakanlıktaki kabine değişikliği dahil devletin bir çok kurumunda bayrak değişiklikleri beklenmektedir. Bütün kurumlarda da bayrak değişikliği sinyali verilmişti. Diyanet'te de olması bekleniyor" denilmetedir.

15 Temmuz Hain Darbe girişiminde darbenin bastırılmasında etkin rol ütlenen tüm camilerden sela okutarak darbenin bastırılmasında büyük emeği olan,  Diyanet Teşkilatının kendine gelmesinde, güncel hutbeler hazırlanmasında büyük emeği olan Başkanın görevden alınacağına ihtimal vermiyoruz. 

Ancak bazı kriptolar ve Diyanetin içindeki bazı güçler Mehmet Görmezi istemiyor. Diyanet en son bu cuma günü Mescidi Aksa ile ilgili bir hutbe okutarak büyük takdir topladı.

Bir açıklama gelirse veya yeni bir haber ulaştığında sizlerle paylaşacağız.