Türkiye'nin ilk kadın saha komiseri olan Sevgi Yalçın, Galatasaray-Adanaspor maçında özellikle değişiklik ve ek sürelerin gösterildiği anlarda saha kenarındaki görüntüsüyle objektiflere takılırken sosyal medyada gündem oldu.

Ailecek Futbolun içinde olan ve Türk Futbolunun "Sevgi Ablası" neden bu mesleği seçtiğini ve çeyrek asırlık geçmişini anlattı.

Türkiye'nin ilk bayan saha komiseri Sevgi Yalçın röportaja şu sözlerle başladı:

"1955 Nevşehir doğumluyum. iki kız bir erkek annesiyim. 25 yıldır saha komiserliği yapmaktayım. 1989-2000 yılları arasında Futbol Hakemleri Derneği'nde çalışırken, oradaki bir Saha Komiserleri Derneği başkanıyla tanıştım ve 92 yılında saha komiserliğine başladım ve Türkiye'nin ilk bayan saha komiseriyim."

"İLK DEFA BAŞÖRTÜSÜYLE MAÇA ÇIKINCA HABER YAPTILAR"

25 yıldır futbol sahalarında komiserlik yapan Sevgi Yalçın 35'inci Süper Lig maçına çıkmış. Amatör maç da olsa, profesyonelde de olsa evden çıkarken aynı heyecanı duyduğunu belirten Sevgi Yalçın, "Her zaman güzel tepkiler alıyorum. Son maçtan sonra ise beni sürekli arayarak meşhur oldun diye konuştular. Ben bu işi 25 senedir yapıyorum, niye meşhur oldum dedim. Binlerce amatör maça, yüzlerce profesyonel maça çıktım. 35 Süper Lig maçına çıktım. 5-6 defa derbi maça çıktım. Ama ilk defa eşarpla çıktığım için sanırım daha dikkat çekti ve sosyal medyada , her yerde beni yazmışlar"