Haberin Videosu

Sevda Kuşun Kanadında, 68 Kuşağı olarak bilinen ve o dönemde farklı coğrafyalarda gençleri etkileyen hareketin ülkemizdeki boyutunu, dönemin egemen güçlerinin, farklı görüşlere sahip gençleri nasıl manipüle ettiğini ve bu çatışma ortamına girmek istemeyen bir avuç gencin provokasyonlara karşı nasıl direndiğini anlatıyor.

Dizi, ilk etapta, 1968 sonundan başlayarak 1972 yılına kadar yaşanılan olaylardan esinleniyor ve bir imkânsız aşk hikâyesi üzerinden ilerliyor. Bu ülke gençlerinin, farklı kimlikler altında birbirleriyle çatışsalar da, ortak temel değerler ve kültürel zemin üzerinde buluştuklarında kardeşliklerini hatırlayıp yeni bir sevgi bağı kurabileceklerini anlatmaktadır.

Sevda Kuşun Kanadında dizisinin yeni sezonda da devam edip etmeyeceği 30 haziran perşembe günü yapılan toplantı sonucunda netleşti. Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile ilgili Trt 1 tarafından alınan kararda Sevda Kuşun Kanadında dizisinin aldığı düşük reytingler sebebi ile yüksek bütçeyi karşılayamaması sonucunda yeni sezonda yayınlanmamasına karar verildiği açıklamıştı; ancak 1 eylülde yapılan toplantıda Trt 1 Sevda Kuşun Kanadında dizisine tazminat ödemektense 13 bölüm devam ettirme kararı aldı. Bu durumda Sevda Kuşun Kanadında 2. sezonunda 7 bölüm daha kesin olarak devam edecek.

Bu karar ile Sevda Kuşun Kanadında dizisi 6. bölüm ile sezon final yaparak ekranlara veda etmiş; Sevda Kuşun Kanadında dizisi 2. sezonu ile 30 eylül 2016 cuma günü Trt1 de olacak.

Sevda Kuşun Kanadında yeni sezon resimleriTrt 1 ekranlarının sevilen yeni dizilerinden Sevda Kuşun Kanadında 2. sezonu ile izleyicisi ile buluşmaya devam edecek. Sevda Kuşun Kanadında dizisi 29 nisan da ilk bölümü ile ekranlara gelmişti ve yaklaşık 1.5 aylık bir sürenin ardından ilk sezonun finalini yaparak izleyicisinden müsaade istedi.

Reytingler Bu kadar Düşükken Sevda Kuşun Kanadında Dizisi Devam Eder Mi?

Sevda Kuşun Kanadında dizisi ne yazık ki beklediği reytingleri alamadı; ancak aldığı 1.2 reyting bile onu yeni sezona taşımaya yetti diyebiliriz. Trt için dizilerin reytinglerinden daha önemli olan halka verdiği sosyal mesajdır bu nedenle de diğer özel kanallar kadar dizilerin reytingler önemli değil. 3 haziran cuma akşamı yayınlanan Sevda Kuşun Kanadında dizisi 1.2 reyting ile kendisine ancak 35. sırada yer bulabildi.

Sevda Kuşun Kanadında Dizisi Neden Erken Sezon Finali Yaptı?

Bu durumun kesinlikle dizinin düşük reyting alması ile bir alakası yok. Sevda Kuşun Kanadında dizisi araya girecek olan 2016 Avrupa Kupası maçları nedeniyle sezon finali yaparak ekranlara veda etti. Sevda Kuşun Kanadında 2. sezon

Sevda Kuşun Kanadında Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Sevda Kuşun Kanadında dizisi yeni sezonda 30 eylül 2016 cuma günü 7. bölümü ile ekranlarda olacak.