Sakarya'da katledilen Suriyeli kadın ve oğlu ülkesine gönderildi

Sakarya'da öldürülen Suriyeli 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun ile 10 aylık oğlu Halaf Al-Rahmun’un cenazeleri, Suriye’ye gönderildi.

Müslüman düşmanlarından kaçıp, Müslüman Diyarında irz dusmanlarınca karnındaki ve kucağındaki bebeklere rağmen tecavuz edilerek, katledilen suriyeli bacimizi bu şekilde memleketine gondermek bize yakışmadı!

6 asır dünyaya adalet dağıtmış Osmanlının çocuklarına bu yanlış hiç yakışmadı.

Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde kaçırılarak katledilen Suriyeli 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun ile 10 aylık oğlu Halaf Al-Rahmun’un cenazeleri, Hatay’ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Suriye’ye gönderildi.

Uçakla Hatay Havaalanı'na getirilen cenazeler, buradan Hatay Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze nakil aracı ile alınarak Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’na götürüldü.

Sınır kapısındaki işlemlerin ardından cenazeler, toprağa verilmek üzere Suriye'nin İdlib iline gönderildi. Öldürülen kadının amcasının oğlu ve kızı Cilvegözü Sınır Kapısı’nda cenazenin geçişini ağlayarak izledi.
Olayı şiddetle kınadığını söyleyen kadının amcasının oğlu Yahya Zarzur, “Allah rahmet eylesin. Çok üzgünüz. Allahın takdiridir. Yapılan zulümdür” dedi. 

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, yol, açık hava ve doğa

Genç kadın ve 10 aylık bebeği için Adapazarı Orhan Camii'nde öğle namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in kıldırdığı cenaze namazı öncesi ve sonrası yüzlerce vatandaş idam sloganı attı. Genç kadının eşi Halid Al-Rahmun ve yakınları ayakta durmakta zorluk çekti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Cenazesini kıldığımız anne ve 10 aylık bebek mi mülteci, yoksa bizim vicdanımız mı mülteci." dedi

Adi suçlar ve teröristleriçin İdam geri gelmeli! diyen binler yollarda sloganlarla yürüdü.

Bize sığınmışlardı, hayalleri umutları vardı , 
İçimizdeki beyinsizler , canileşmişler yüzünden bizleri helak etme ya Rabbi. 
Ve doğdukları topraklara vahşice katledilerek geri dönüyorlar.Utanmamız lazım ümmetin emanetine sahip çıkamadık.

HUNHARCA KATLEDİLEN KADININ KOCASI BİTKİN HALİ İLE YÜREK DAĞLADI

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

Suriyeli mazlumun kocası cenazeleri alıp gideceğini ve geri dönmeyeceğini söyleyerek;
"Onlarin hayat ve namusunu korumak için gelmiştim, gerek kalmadı." dedi

Cenezeye katılan vatandaşlar ve sosyal medaya da vatandaşlar caniye oldukça tepkiliydi. "Hunharca saldırılar ve suçlar karşılıksız kalmamalı. Mazlumun ahı alınmalı. Bunun için gerekli cezayı İslam tarif ediyor aslında. Bunun için Meclis harakete geçmeli. Bu suçlar artık hızla artıyor. Caydırıcı cezalar konulmalı. Adi, suçları işleyenler içeride beslenmemeli.Emaneti koruyamadık Mazlumun umuduyduk, kâbusu olduk! Bu utanç bize yeter!Öyle bir zamana vardık ki ancak cehennemin varlığı ile teselli buluyoruz.." gibi görüşlerini belirttiler.