Sağlığımıza dikkat etmekten yaşamaya fırsat bulamıyoruz

Şunu yiyin bunu yemeyin. Bunu asla tüketmeyin gibi haberler çokça yayılıyor. Bunları okuyan özellikle yeni nesil beslenme alışkanlıklarını kaybediyor ve iyice hasta düşüyor. Yazılan ve çizilenlere bakınca ekmek yemeyin. Tuz, un ve unlu ürünler,şeker,bal,krema,yağ vs vs yemeyin.

Su dışında hiçbirşey içmeyin.

CİPS'ler Kanser, obezite gibi çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Cipsteki sodyum içeriği yüksek kan basıncına sebebiyet verebilir ve kardiyovasküler sağlığı olumsuz etkileyebilir.

Margarin, kalp hastalığına zemin oluşturabilir, ayrıca ciltte birtakım sorunlara yol açar. Bir de ciltteki kırışıkların daha hızlı yayılmasına sebep olur. 

Eğer 30'lu yaşlarınızda kilo almaya başladıysanız karaciğer fonksiyonunuzda sorun olabilir. O nedenle toksinlerden uzak durmak için yapay tatlandırıcılardan uzak durmalısınız.

Kahveye eşlik eden krema çok da sağlıklı bir şey değil. Vücudu daha fazla yağlandırıyor ve kolestrolü yükseltiyor.

Kremalı Biskuvi, Gerek bağımlılık yapması gerek göbek yapması nedeniyle tüketilmemesi gerekiyor.

Koladaki asit mideye zararlı ve içerisindeki bir miktar alkol islami olarak helal değil

Birçok kapsüllü ilaçta domuz katkı maddeleri olduğu söyleniyor. 

Hayvan aşılarında insan sağlığına zararlı maddeler var 

Peynir ve süt ürünlerinde raf ömrünü uzatmak için kullanılan jelatin domuzdan üretiliyor.

GİBİ HABERLER ÇOKÇA YAYINLANIYOR..

Madem zararlı iseler ve içerisinde helal olmayan katkı maddeleri varsa  neden üretilmesine ve satılmasına müsade ediliyor?

Vatandaş haklı olarak soruyor, ne yiyeceğiz? 

Ne Yiyeceğiz?

Neleri tüketelim?

Burada asıl konuşulması gereken konu devletin vatandaşın önüne gelmeden tedbir alması. Vatandaşın sağlığına ne zaralı ise devletin ilgili bakanlığının onun üretilmesi ve satılmasına engel olması.

Raf ömrünü uzatmak için eğer bir ürüne katkı maddesi konulup satılıyorsa ve bu insan sağlığına zararlı ise buna devletin üretim ve satış esnasında engel olması gerekir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı koruyucu tedbirleri artırması gerekmez mi?

Tedbirler devlet tarafından alınmadığında vatandaşın bunları seçmesi çok zor görünüyor.

Sonuçta hasatalık oranları artıyor kanser vakaları hızla yayılıyor hastaneler tıka basa doluyor ilaç tüketim oranları artıyor