Saadet Partisi, hafta sonu GİK ve il başkanlarını Ankara’da topluyor. Türkiye’nin 81 il başkanını ve GİK üyelerini ‘Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müffettişleri Toplantısı’nı başkent Ankara’da yapacak olan Saadet Partisi, Cumartesi ve Pazar günü yeni döneme dair yol haritasını masaya yatıracak. 24 Haziran seçimlerinden hemen sonra kolları sıvayan Saadet Partisi mensupları, yeni dönemin de ilk adımını zaman kaybetmeden attı!

DİSİPLİNLİ ÇALIŞARAK HAZIRLANACAĞIZ
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Saadet Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, yapılan değerlendirme ve toplantılarla önümüzdeki haftanın adeta bir hamle haftasına dönüşeceğini kaydederek, “Saadet Partisi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da disiplinli çalışma modeli ile önümüzdeki seçimlere en güçlü şekilde hazırlanmaya devam edecek” dedi.

YOK SAYILAN SAADET’TEN 80 MİLYON HABERDAR OLDU
Hafta sonu icra edilecek olan ‘Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müffetişleri Toplantısı’na ilişkin değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Saadet Partisi’nin 24 Haziran seçimlerinde büyük bir özveriyle yaptığı çalışmalar neticesinde toplumun her kesiminin takdirini topladığını söyledi. Saadet Partisi’nin seçimlerde yaptığı tercihler neticesinde büyük kazanımlar elde ettiğini ifade eden Doğan, “Bu kazanımların en önemlisi şüphesiz ki 16 yıldır yok sayılan, görülmeyen bir partiden 80 milyonun haberdar olması ve toplumun makul çoğunluğunun dik duruşu sebebiyle teveccühünü kazanmasıdır” dedi.


KISA MESAFE KOŞUCUSU DEĞİL, MARATON KOŞUCUSUYUZ
Saadet Partisi’nin kısa mesafe koşucusu değil, maraton koşucusu olduğuna dikkat çeken Doğan şöyle devam etti: “Saadet Partisi bu seçimlerde kendisini marjinal bir fikir kulübü gibi göstermek isteyenlere inat Türkiye siyasetinin önemli bir faktörü olduğunu ortaya koymuştur. Önümüzdeki seçimlerde de bu mantalite ile yoluna devam edecektir. Çünkü Saadet Partisi kısa mesafe koşucusu değil, maraton koşucusudur. Bu ülkenin refaha kavuşması, içinde bulunduğu kötü şartlardan çıkarılması yolunda bütün gayreti ile mücadele etmeye devam edecektir. Bunun için 24 Haziran seçimlerinin akabinde çalışmalarına aynı şevk ve heyecanla devam ediyor.”ANA GÜNDEM YEREL SEÇİMLERİN STRATEJİSİ!
Yapılan değerlendirme ve toplantılarla önümüzdeki haftanın adeta bir hamle haftasına dönüşeceğini kaydeden Doğan şunları kaydetti: “Toplantıların ana gündemi Saadet Partisi’nin 2019 Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde izleyeceği yol ve strateji olacak. Saadet Partisi bundan önce olduğu gibi bundan sonra da disiplinli çalışma modeli ile önümüzdeki seçimlere en güçlü şekilde hazırlanmaya devam edecek. Bu sürecin akabinde inanıyoruz ki Mahalli İdareler Seçimi hem ülkemizde hem de Saadet Partimize hayırlı neticeler getirecektir.”

YENİ YOL HARİTASI MASAYA YATIRILACAK
Saadet Partisi’nin 24 Haziran seçimlerinden sonra ilk olarak 81 ilde seçim değerlendirme taramaları gerçekleştirdiğini hatırlatan Doğan, “Parti teşkilat mensuplarının tamamına yakınından seçimlere dair görüşü alındıktan sonra Ankara’da geniş katılımlı seçim değerlendirme toplantısını gerçekleştirmişti. Bu çalışmanın akabinde ise Cumartesi günü TBB Litai Konukevi’nde, il başkanları, il müfettişleri, gençlik kolları başkanları, kadın kolları başkanları ve Avrupa Saadet temsilcilerinin katılımı ile ‘Genişletilmiş İl Başkanları ve İl Müfettişleri’ toplantısını icra edecek. Pazar günü de Genel İdare Kurulu toplantısı icra olunacak. Bu toplantılardan çıkarılan sonuçların değerlendirilmesi ve yeni dönem yol haritasının belirlenmesi için hafta içi Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri başkanlık divanı kampı Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu başkanlığında gerçekleştirilecek” dedi.