RUSYA DA KURBAN BAYRAMINA SAYGI İÇİN OKUL KUTALAMALARI ERTELENDİ.

İslamın hızla yayıldığı ülkelerden birisi de Rusya. her yıl yüzlercekişi tüm aleyhte propagandalara rağmen müslüman oluyor.

İslamın hılza yayıldığı Rusya da bayram namazında sokaklar dolup taşıyor. Camilerde yer bulamayan binlerce müslüman sokaklarda bayram namazı kılıyor.

Rusya akın akın islama giriyor.

İŞTE BAYRAMNAMAZINDAN GÖRÜNTÜ

Rusya'da okul kutlamaları Bayram Namazı için ertelendi

Rusya'nın Başkenti Moskova'da, tüm ülkede olduğu gibi Eğitim-Öğretim Yılı 1 Eylül 2017'de başlayacak.

Bu tarih aynı zamanda Müslümanlar için Kurban Bayramı'nın başlangıcını ifade ediyor. Müslümanların Kurban Bayramı, aynı zamanda sabah kılınacak Bayram Namazı anlamına da geliyor.

Rusya'da okulların pek çoğu, okulların başlangıç gününe özel yürüyüş ve etkinlik tertip ediyor. Moskova'da bulunan Meshchansky Bölgesi, aynı zamanda Moskova Ulu Camii'ye de ev sahipliği yapıyor. 1 Eylül sabahı itibari ile bölge Müslümanları burada Kurban Bayramı Namazını kılacak.

100 BİN KİŞİ SOKAKTA BAYRAM NAMAZI KILMIŞTI

RUSYA DA BAYRAM NAMAZI ile ilgili görsel sonucu

Durumun farkında olan bölge okulu, Kurban Bayramı namazı için, okulun ilk günü yapacağı etkinlikleri iptal etme kararı aldı. Bu da tartışmaları aynı anda başlattı.

İslam karşıtları, bayram namazı gibi kısa süren bir ibadet için çocukların ilk gün etkinliklerinin elinden alınmasından yana değil. Bu tepkiler okul yönetiminde de geri adım işaretine neden oldu. Okuldan bir yetkili, RBC Haber Ajansına henüz böyle kararı net olarak vermediklerini, şimdilik düşündüklerini söyledi. Fakat bu açıklamadan iki gün önce okul böyle bir iptali gerçekleştireceğini açıklamıştı.

RUSYA DA BAYRAM NAMAZI ile ilgili görsel sonucu

Moskova'da bulunan Moskova Ulu Cami, geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda 140 bin Müslümanı ağırlamıştı. Bölge yönetimi camide namaz kılınmasını engellemek için çevreye büyük bir polis koridoru kurarak otobüs ve metro duraklarını kapatmıştı.

RUS ASKERLERİ GÜVENLİĞİ SAĞLIYOR

RUSYA DA BAYRAM NAMAZI ile ilgili görsel sonucu