Canan Karatay'dan ilginç hurma ve Rmazan'da ekmek uyarısı!
 
Ramazan ayına sayılı günler kala Canan Karatay, tartışma oluşturacak açıklamalarda bulunarak, "Hurma tamamen endüstriyeldir. Türkiyede satılan birçok Hurma nereden geliyor İsrail'den, Tunus'tan. Aklınızı başınıza alın. 'Kutsal kutsal' diyerek, bizi sömürüyorlar" diyerek hurmada seçici olunmasını istedi. Üzerinde Kudüs yazan hurmalar İsrail malı. Bazı Ürdün markaları da İsrail ürünü. Medine hurmasını özellikle isteyin. Yoksa İsrail hurması ile iftar açarsınız.
BU KOD İSRAİLİN-İSRAİLİN ÜLKEMİZDE SATTIĞI ÜRÜNLERİN KODU: 729

Kocaeli 9. Kitap Fuarı'na katılan Canan Karatay, orucun zeytinle açılması gerektiğini belirterek, "Zeytinle açılacak oruç. Hz. Muhammet zeytinle açardı. Hurma nereden çıktı? Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurma nereden geliyor İsrail'den, Tunus'tan. Aklınızı başınıza alın. 'Kutsal kutsal' diyerek, bizi sömürüyorlar" dedi.

canan karatay ramazan pidesi ile ilgili görsel sonucu

Ramazan'a şimdiden bol su içerek hazırlanmak gerektiğini ifade eden Canan Karatay şöyle konuştu:

"RAMAZAN PİDESİNİN SAĞLIKLI OLDUĞUNU SANMAYIN"

"Sahura kalktığınız zaman çok güzel bir Karatay kahvaltısı yapacaksınız. İki üç tane yumurta yiyebilirsiniz az pişmiş tereyağında. 30-40 tane zeytin yiyebilirsiniz. Bol ceviz yiyeceksiniz. Ama şimdi pide geliyor önünüze, Ramazan pidesi. Ramazan pidesinin sağlıklı olduğunu sanmayın. Bunu söylüyorum ama yemeden de yapamayacağınızı biliyorum.

O pideyi avucunuzun içi kadar açacaksınız. Yarısına bol köy tereyağı koyacaksınız zararını azaltmak için veya zeytinyağı varsa ona batırarak yiyebilirsiniz. Ramazan'a şimdiden bol su içerek hazırlanmamız gerekiyor. Çünkü Ramazan'da akşama doğru ortaya çıkan baş ağrısı susuzluktan dolayıdır.

Onun için şimdiden bu vücudu, bu toprağı iyi sulandırmaya başlayın. Son dakikada çok su içmek önemli değil. Çünkü bütün vücudun içine sağlıklı su girmesi lazım. Bunu benimsememiz lazım. İkincisi bağırsaklarınızın çok iyi çalışması lazım. O zaman acıkmıyorsunuz. O zaman baş ağrımıyor."

canan karatay ramazan pidesi ile ilgili görsel sonucu

İsrail Hurması büyük taneli ve parlak oluyor. Paketin üzerinde 729 kodu yazıyor.

"HURMA TAMAMEN ENDÜSTRİYEL"

Canan Karatay orucun zeytinle açılması gerektiği belirterek, şu açıklamada bulundu:

"Zeytinle açılacak oruç. Hz. Muhammet(SAS) zeytinle açardı.  Hurma nereden çıktı? Şu anda ülkemizde Hurma tamamen endüstriyeldir. Hurmanın birçoğu  nereden geliyor, İsrail'den, Tunus'tan geliyor. Aklınızı başınıza alın. Kutsal kutsal diyerek, kutsallığı kullanarak bizi sömürüyorlar. Gözümüzü açacağız." diyerek her hurma alınmaması gerekir dedi.

Oruç zeytinle açılır, hafif su içilir, çay içilir şekersiz olmak şartıyla. Biraz peynir, biraz zeytin, sonra bir çorba. Ondan sonra da ne pişirildiyse o yenir. Bir de bu ilanlarda ben söyleye söyleye galiba kalktı. İftar sofrasında nur yüzlü neneler dedeler. Ortada bir tane gazlı içecek. Nereden çıktı kardeşim? diyerek alkoslsüz yazan gerçekte içerisinde alkol içeren kolalarla iftar açmayın diyor.

Gelenek olan bu mudur? Böyle bir şey var mı, ayıptır günahtır. Bizim mercimek çorbamız var, soğuk ayranımız var, ayran çorbamız var taze naneyle yapılan, buğdayla yapılan. Bizim tarhanamız var. Bunlar dururken o koca şişeler senelerce satıldı"

RAMAZANDA İSRAİL ÜRÜNÜ HURMA ALMAYALIM.