Hemoroit hastalığının çaresi patlıcan sapı

Hemoroit hastalığı toplumumuzda giderek yaygınlaşan bir hastalık. Hemoroit hastaları yaşadıkları sorunu herkese anlatamıyorlar.

Ama artık korkmayın, Hemoroit’le baş edilecek doğal bir çözüm var. Rabbimizin tabiat eczanesinde ne ilaçlar varda yeni yeni haberdar oluyoruz.

Tıp günümüzde hızla doğala dönerken maalesef Türkiye'de batıdan gelen yan etkisi bilinen ilaçlar devam ediyor. Doğal ve temiz ilaç sanayisi yerine plastik, katkılı ve jelatinli ilaçlar halen kullanılmaya devam ediyor.

İşte Patlican sapının mucizevie tkisi

Doğada Rabbimizin her bitkisinde insanlığa yararlı özellikler var.

Patlıcan Sapı … ile ilgili görsel sonucu

İşte bunlardan biri de patlıcanın sapı…
10 tane patlıcanının yeşil sap bölümünü 10 bardak su ile kaynatıp bu sudan erken akşam tek bardak için.

Beşinci gün nihayetinde basur diye tek derdiniz kalmayacak.

İlaçla rehabilitasyonu yok olarak bilinen bu hastalığın çaresini patlıcanın sapında bulanların sayısı ise yadsınamayacak kadar fazla.

Patlıcan Sapı … ile ilgili görsel sonucu

HEMOROİDAL DOKU BU YÖNÜYLE YAŞAM KALİTESİNİ SAĞLAR

Hemoroidal dokuda atardamar ve toplardamar (arteriyovenöz) arası direkt bağlantılar mevcuttur. Bu yapı sayesinde kalınbağırsağın en son kısmındaki algılayıcıların uyarısıyla hemoroidal doku içindeki kan miktarı hızlı bir şekilde ayarlanıp istemsiz olarak anüsten sıvı ve gaz çıkışını engelleyen bir yastık mekanizması şeklinde çalışır. Hemoroidal doku bu yönüyle yaşam kalitesini sağlamakta önemli yere sahiptir.

MAKAT KASLARININ RAHATLAMASINA BAĞLI OLARAK ŞİKAYETLER AZALIR

Hemoroid'de doğal tedavi yöntemleri; Ilık su oturma banyosu; leğene konan banyo suyu sıcaklığında suya 5-10 dakika oturulduğunda makat kaslarının rahatlamasına bağlı olarak şikayetler azalır. Suyun içine karanfil çayı konması rahatlamayı artırır. Termofor veya sıcak tuğlaya oturma; Sıcak suyla aynı etkiye sahiptir istenilen ortamda uygulama rahatlığı vardır. Sülük yapıştırma (tıbbi sülük uygulama); Özellikle şişmiş basurda etkilidir. İçi pıhtı dolarak şişmiş Hemoroid'in üzerine yapıştırılan sülük içindeki pıhtıyı emerek basıncı düşürür bunun sonucu ağrıda ve şişlikte azalma olur. Normal hemoroidde etkisi olmaz.

PATLICAN SUYU SABAH AKŞAM BİR BARDAK İÇİLİR

Bitkisel Hemoroit tedavileri: Patlıcan sapı; Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir. Acı badem ezmesi; Havanda ezilen acı badem sirke ile karıştırılır krem haline getirilip basura sürülürse basura faydalıdır. At kestanesi; Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden önce bir çay kaşığı yutulur. Kanayan basurda kanamayı azaltır. Çemen yağı;25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır. Suyun tamamı buharlaştığında kalan yağ süzülür. Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.

MACUNDAN BİRER KAŞIK YENİLMESİ ŞİKAYETLERİ GEÇİRİR

Ayva çekirdeği; Birkaç ayvanın çekirdekleri bir su bardağı suda bekletilip süzülür balla karıştırılır basura sürülürse şikayetlere azalmasını sağlar. Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar. Böğürtlen yaprakları kaynatılıp balla tatlandırılarak yemeklerden önce içilirse basur memelerinde küçülme yapabilir. Bolca dere otu çayı yemek basurdan kaynaklanan ağrıyı hafifletir. Ezilerek un haline getirilen kara kavak tomurcukları zeytinyağı ile merhem haline getirilip basur memelerine sürülmesi şişlik ve ağrının çabuk geçmesini sağlar. Ihlamur, keten tohumu, meyan kökü ve ceviz yaprağının beraber öğütülüp balla macun yapılıp yemeklerden 1 saat önce 1'er şeker kaşığı yenilmesi şikayetleri geçirir.

DERDİNİZİ SAKLAMAYIN

Bütün bunların yanında bir de hemoroit hastalarımıza önerdiğimiz ve çok olumlu sonuçlar aldığımız macunumuz var üzerlik otlu macun bütün bunların yanında yine meslek sırrı olarak tanımlayabileceğimiz bir kaç öneri ile hastalarımızda hem kısa zamanda bu şikayetlerinden kurtulmalarını ve de sağlıklı yaşam önerleri ile bir daha bu hastalığa yakalanmalarını önlemeye çalışıyoruz. Çünkü toplumda bu rahatsızlık bırakın doktora aile bireylerine bile söylenilmeye çekinilen bir durum bu yüzden müşterilerimiz bizlere açık sözlülükle gelir kaç yıldır çektiğini neler uyguladığını anlatırlarsa biz de ona göre hareket edip daha hızlı ve etkili sonuçlar almış oluruz.

Patlıcan Sapı … ile ilgili görsel sonucu

 

Patlıcan Sapı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Patlıcan Kürü Nasıl Yapılır?: Öncelikle patlıcan sebzesinin yeşil sapları kesilir. Sonrasında güzele yıkayarak temizlenir. Tencere içerisine belirtilen ölçüde su ve patlıcanın sapları eklenir. Tencere kaynamaya bırakılır ve kaynamaya başlayınca ocağın altı kısılarak yaklaşık 25 dakika daha kaynatılır. Bu süre sonunda ocağın altı kapatılır ve tencerenin kapağı kesinlikle açılmaz. Tencere soğumaya bırakılır ve soğuduktan sonra kapak açılarak içindeki patlıcan sapları alınır. Geriye kalan suyu buzdolabında saklayabilirsiniz. Elde edilen suyu sabah ve akşam öğünlerinde aç karnına birer bardak içebilirsiniz. 7 gün boyunca içebileceğiniz bu suyu içerken birkaç yiyecek türünü yememeniz gerekmektedir.