Erzurum Palandöken Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Sabahattin Solakoğlu İlkokulu’nda eğitimde iyi örnek olarak tanımlanabilecek bir panel gerçekleştirildi.

“Ortaokulumu Seçerken” ana temalı Panelde, ilkokul 4.sınıftan ortaokul 1’e ( 5.sınıfa) geçecek öğrencilerin velilerine yönelik bilgilendirme yapmak için, farklı konu başlıklarında panelistlerce sunumlar yapıldı. Okul tercihlerinde nelere dikkat edilmesi gerekir konusu etrafında bilgilendirmeler yapıldı.

Sabahattin Solakoğlu İlkokulu sınıf öğretmeni Murat Öztürk’ün organize ettiği panelde velilere okul tercihleri konusunda önemli bilgiler verildi. Programa veliler büyük ilgi gösterdi.

Panelde Erzurum BİLSEM Müdürü Uzm. Psk. Uğur Elmas “ Çocukta “4’ten 5’e” Uyum Süreci ve Anne-Babanın Dikkat Etmesi Gereken Hususlar”, Palandöken İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Özen “5. Sınıf Müfredatındaki Değişiklikler ve Ortaokul Seçiminin Meslek Edinmedeki Yeri ve Önemi”, Palandöken İbrahim Hakkı Kubilay İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Nihat Düzenli “Ortaokullar ile İmam-Hatip Ortaokulları Arasındaki Benzer ve Farklı Yönler”, Atatürk Üniversitesi Özel Vakıf Okulları Ortaokul Müdürü Erdal Karagülle “Özel Okullu Olmak/Olmamak Algısı ve Yanılgılar”,  Palandöken Merkez Solakzade Camii İmam Hatibi Ali Turhan “Hafızlık Eğitimi… Ne Zaman ve Ne Şekilde?”, Palandöken Sabahattin Solakoğlu İlkokulu Müdürü Osman Nuri Eryiğit “Ortaokullar ve Geleceğimizin Gençlerinin Yetiştirilmesi Üzerine Düşünceler” konularında sunumlarını yaptılar.

İlçe Şube Müdürü Orhan Özen etkinliğin örnek olduğunu tüm ilçe genelinde yapılması için gayret edeceklerini belirterek okul müdürü ve sınıf öğretmenine teşekkür etti.

Programda sunumların ardından velilerin sorularına cevaplar verildi. Programın sonunda okul müdürü Osman Nuri Eryiğit, katılımcılara teşekkür etti.

Bu konularda bilgilendirilmenin kendileri için büyük bir ihtiyaç olduğunu ifade eden veliler, katılımdan dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, her paneliste ayrı ayrı teşekkür ettiler.