Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Milli Eğitim ve İçişleri bakanlıkları arasında okulların güvenlik hizmetlerinin Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında karşılanmasını sağlayacak "Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü"nün imzalanmasının ardından 9 bin 473 güvenlik görevlisinin işe alınması çalışmaları sürüyor.

Okul ve çevresinde başta öğrenci kavgaları olmak üzere olumsuzluklar uygulama ile önlenecek.

Tüm Türkiyede olduğu gibi Erzurum'da da güvenlik elemanları risk düzeyi yüksek okullarda görev yapmaya başladı.

 

Okullarda

"TAKDİRE ŞAYAN"

ÖĞ-DER Erzurum Başkanı Abdullah İkinci de öğretmen ve öğrencilerin güvenliği açısından okullarda güvenlik personeli bulundurmanın öneminden behsederek sene başında il güvenlik toplantısında ve geçen sene yaptığımız il eğitim şurasında okullarda güvenlik elemanının gerekliliğini gündeme getirmiştik. Kısa sürede isteğimiz yerine getirildi. İlgili ve yetkililere teşekkür ediyoruz. 

Programın aynı zamanda istihdam da sağlayacağını vurgulayan İkinci, "Takdire şayan bir durum. Öğrenciler artık güvenli ortamda eğitim görecek. Kötü niyetli kişiler okul çevresinde ve önlerinde rahat dolaşamayacak.Okullar daha güvenli hale gelecek. Birçok gencimizde bu işten ekmek yer hale gelecek" ifadelerini kullandı.

Velilerde okullarda güvenlik personelinin görevlendirilmesine ilişkin " Artık çocuğum okula giderken gözüm arkada kalmayacak. Okullar daha güvenli hale gelecek. Okul önlerinde bekleyen gençlere artık tedbirler alınacağı için mutluyuz" diye konuştular.

 

"Daha Güvenli Bir Eğitim Ortamı İçin Toplum Yararına Program Protokolü" 10 Ekim 2017 günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Reşat Moralı Toplantı Salonu'nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın katıldığı törende imzalanmıştı.

.