Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM), burs başvuru tarihleri belli oldu.

2017-2018 Eğitim Dönemi Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları Başladı.

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2017 – 2018 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında online olarak alınacaktır. Bu eğitim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğünce yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine verilen eğitim yardımı için başvurular da internet üzerinden alınacak olup başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir.

İlgili resim

Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu verecek olan Vakıflar Genel Müdürlüğü 2017-2018 yılı eğitim öğretim dönemi için burs başvurularının eylül ayında yapılacağını duyurdu.

 

Peki VGM burs başvuruları için net tarih ne zaman? 

Burslara ilkokul,ortaöğretm öğrencileri ve üniversite öğrencileri başvurabiliyor.

BURS BAŞVURU TARİHLERİ

ORTAÖĞRENİM İÇİN 18 EYLÜL 18 EKİM ARASI 

YÜKSEK ÖĞRENİM İÇİN:15 EYLÜL 30 EKİM ARASI

 

ORTAOKUL VE LİSELİLER İÇİN KILAVUZA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 BURSLAR GERİ ÖDEMESİZDİR.

YÜKSEK ÖĞRENM ÖĞRENCİLERİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü bursu(üniversite öğrencileri için) aylık 150.00 TLdir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5. Maddesi gereği Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere burs verilmiyor. Bu kamu kurumlarının arasında Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu da yer aldığı için KYK bursu alan öğrenciler VGM bursu alamaz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursunu alacak olan öğrenciler Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs almamaları gerektiğinden, “Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuru Sonuçları” Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından duyurulmaktadır.

İkisine de başvurabilirsiniz ancak biri çıkar. Birine başvurmayayım, diğeri çıksın diye düşünmeyin. İki kurum koordineli olarak çalışır, siz başvurun çıkacaksa onlar ayarlarlar. Başvurmak burs almak için şansınızı arttırır.