ERZURUM ÖĞ-DER: YENİ EĞİTİM YILI HAYIRLI OLSUN.

Erzurum'un başarılı STK'larından birisi olan, faaliyetleriyle ve çalışmalarıyla sürekli gündemde olan Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Başkanı Abdullah İkinci Yönetim Kurulu adına bir basın açıklaması yayınladı. 

İşte ÖĞ-DER'in Basın Açıklaması Metni

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 5 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bugün başladı. Yeni Eğitim ve Öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) olarak temenni ediyoruz.

Yarınlarımızın teminatı olan biricik evlatlarımızı milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, vatanına ve milletine hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, imanlı, izanlı, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir.

ÖĞ-DER olarak bu yolda gayretlerimiz bu dönemde artarak devam edecek. Yeni dönemde yapacağımız çalışmalarla eğitimin sorunlarına uygulanabilir çözümler üretmeye devam edeceğiz.

Bakanlığımızın değerlerimizi önemseyen yeni müfredat çalışmasından dolayı tüm yetkililere teşekkür ediyoruz. Yeni müfredatı uygulayacak kadroların bu manada yetiştirilmesi konusuna da özel ehemmiyet verilmesini istiyoruz.

Yeni Eğitim yılında tüm okullarımızda gençliğimizi daha iyi yetiştirmek için özel gayret gösterilmesini, öğretmenlerimizin motivasyonunun artırılması için yeni çalışmalar yapılmasını, bu yolda velilerimizi de işe katarak onları da yapılacak seminer ve toplantılarla daha çok bilinçlendirerek niteliğin daha çok artmasını bekliyoruz.

Tatil sonucunda görevlerine yeniden başlayan kıymetli öğretmenlerimize ve öğretmenliğe yeni atanan genç öğretmenlere ÖĞ-DER (Şuurlu Öğretmenler Derneği) olarak başarılar diliyoruz.

Yeni dönemde en az 40 bin atama daha yaparak şehrimizde ve ülkemizde var olan öğretmen açığının azaltılmasını bekliyoruz.

Abdullah İKİNCİ

ÖĞ-DER ERZURUM ŞUBE BAŞKANI