ÖĞ-DER: ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT EĞİTİMİ ŞART

Şuurlu Öğretmenler Derneği , İstanbul´da meydana gelen terör saldırısını şiddetle kınadı. Genel Başkanı Hamdi Sürücü, "Ülkede birliğimize, dirliğimize karşı yapılan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı diliyorum. "dedi.
ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında meydana gelen terör saldırısında 38 şehit verildiğini ve 19'u yoğun bakımda olmak üzere 155 vatandaşımızın ise yaralandığınını hatırlattı.
İstanbul'da masum insanlara karşı yapılan kahpece saldırının faillerinin bir an evvel bulunup, adalete teslim edilmesini arzu ettiğini dile getiren Sürücü, bu eylemi gerçekleştiren canilerin dışarıdaki uzantılarının da irdelenerek, sözde teröre karşı beyanatlar verip, el altından teröristlere finans, silah ve istihbarat desteği sağlayan dış düşmanların da iyi bilinmesi lazım geldiğini söyledi
Ortadoğu ve ülkemizde gerçekleştirilen tüm terör olaylarının Büyük Ortadoğu Projesi´nin bir parçası olduğunu, bunu şer odakların işlettiğini söyledi. Sürücü,"Komşu ülkelerimiz Suriye, Irak ve Mısır´da olduğu gibi ülkemizde de iç çatışmanın olmasını istiyorlar. Kimse bu oyuna gelmemelidir. Bu günlerde her zamankinden daha çok birbirimize kenetlenmeli, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara fırsat verilmemelidir." dedi.
Kim tarafından ve kime karşı olursa olsun terörün her türlüsünü kınıyor, faillerinin en kısa zamanda bulunmasını diliyoruz. Sürücü, ülkede barışın, adaletin ve huzurun hakim olması için yetişecek yeni neslin "Önce Ahlâk ve Maneviyat" ekseninde yetiştirilmesine her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğununu vurguladı.
Hamdi SÜRÜCÜ
ÖĞ-DER GENEL BAŞKAN