"Necmettin Öğretmeni geri istiyoruz"

Şuurlu Öğretmenler Derneği(ÖĞ-DER) Genel Başkanı Hamdi Sürücü eğitim neferi Necmettin öğretmeni kaçıran PKK'lı teröristlere seslendi. Sürücü, " Geleceğimizi kendilerine teslim edeceğimiz yavruları hayata hazırlamak için canını malını esirgemeyen gencecik öğretmenizi kaçırmakla bu milletin nefretini kazanmaktan öte neyi kazanacağınızı zannediyorsunuz. Necmettin öğretmeni geri istiyoruz. Hiç bir suçu ve günahı olmayan bu masum öğretmenimizi derhal serbest bırakın." diye konuştu.

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü Ramazan Bayramı münasebetiyle yaptığı basın açıklamasında eğitim camiasının ve milletimizin bayramı kutladı. "Bayram sürur günüdür, kardeşlik günüdür, barış ve huzur günüdür. Başta eğitim camiası olmak üzere, milletimizin bayramını tebrik eder, bu kutlu günün Müslümanların dünya ve ahiret saadetine vesile olmasını Yüce Allah'tan dilerim." diyen Sürücü, kan gölüne dönmüş İslam aleminin huzur ve mutlu günlere kavuşmasını da diledi.


Tunceli-Pülümür kara yolunda önceki günlerde terör örgütü PKK tarafından yolu kesilerek aracı yakılan ancak hâlâ kendisinden bir haber alınamayan Necmettin öğretmen için üzüntülerini dile getiren ve bu öğretmenimizin bir an evvel ailesine kavuşmasını dileyen Hamdi Sürücü PKK'lı teröristlere seslendi. Sürücü, "Geleceğimizi kendilerine teslim edeceğimiz yavruları hayata hazırlamak için canını malını esirgemeyen gencecik öğretmenizi kaçırmakla bu milletin nefretini kazanmaktan öte neyi kazanacağınızı zannediyorsunuz. Necmettin öğretmeni geri istiyoruz. Hiç bir suçu ve günahı olmayan bu masum öğretmenimizi derhal serbest bırakın." diye konuştu.


Önceki haftalarda PKK'lı teröristlerce şehit edilen Aybüke Yalçın öğretmeni de hatırlatan Sürücü "Çiçeği burnunda müzik öğretmeni Aybüke Yalçın'ın hunharca katledilmesini şiddetle kınıyorum. Kendisine Allah'tan rahmet ailesine ise başsağlığı diliyorum. Gerek eğitimcilerimize gerekse güvenlik güçlerine yönelik yapılan terör saldırıları karşılıksız kalmayacaktır. Bu yapılanlar onların yanına kalmayacaktır. Mehmetçik yaptığı operasyonlarla hainlerin emellerini boşa çıkaracaktır. Allah'ın laneti, gazabı bu mübarek günlerde ülke insanımızı derinden sarsan bu menfur hadiselerin faillerinin üzerine olsun." dedi.


ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü üniversiteleri terör ve ahlâksızlık yuvası haline getirmeye çalışan çevrelere de müsade edilemelidir. Ortadoğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ)  başlayan ve başını sapkın LGBT'lilerin çektiği cinsiyetsiz tuvalet uygulamasının üniversitelere yayılmaya başlatılmakistendiğini belirten Sürücü, bu çevrelere "Edeb ya hu" diyerek, önce ahlâk ve maneviyat düsturunu hatırlattı.
Sürücü bu konuda şunları söyledi: "Ahlâk ve maneviyat olmadan medeniyet inşa edilemez. Fıtrat itibariyle daha nazik, daha hassas yaratılmış kadını erkeklerle bir tutup, onlarla aynı tuvaleti paylaşmasını isteyen çevreler kadına hak ettiği değeri vermeyip, ona karşı tamamen edepsiz bir tutum içine girmiştir. Bu milletin bin yıllık tarihinde olmayan, batı özentisi bu tür eylemlerle gençlerimiz millî ve manevi değerlerden koparılıp, inançsız, saygısız ve sapkın bir nesil yetiştirmeye çalışılmaktadır. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak böylesi taleplerin her zaman karşısındayız. Kimse bu ülkenin evlatlarına cinsiyetsiz tuvaleti yakıştıramaz, layık göremez. Bu eylemlere de asla müsade edilmemelidir. "

Hamdi SÜRÜCÜ
ÖĞ-DER GENEL BAŞKANI