YÖK Üyeliğine kamuoyunun vaazlarıyla yakından tanıdığı Prof Dr Nihat Hatiboğlu atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulunca Prof. Dr. Hatipoğlu'nun YÖK üyeliğine seçimini onayladı ve 6 üniversiteye rektör atadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulunca Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçilmesini onayladı ve 6 üniversiteye rektör atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6'ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onayladı.

hatipoğlu yök üyesi ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca, YÖK'ün önerdiği adaylar arasından

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu'nu,

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Ayrancı'yı,

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'yı,

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mazhar Bağlı'yı,

Siirt Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Murat Erman'ı,

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne ise mütevelli heyetinin teklifi ve YÖK'ün olumlu görüşü üzerine Prof. Dr. Recep Şentürk'ü atadı.

nihat hatipoğlu ile ilgili görsel sonucu

Nihat Hatiboğlu hayranları özellikle Ramazanlarda meydanalrda ve TV'lerde vaaz yapan Hocanın vaazlarına devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

Bakanlar Kurulu'nun Nihat Hatipoğlu'nun YÖK'e üye olarak atamasına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Hatipoğlu'nun YÖK'e üye olarak atanması, sosyal medyadan farklı kesimlerce de yoğun eleştirildi.