Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, TRT Spor'da katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Usta'nın açıklamalarından satır başları şu şekildeydi:

"Stadın isim sponsoruyla 5 yıllık anlaşma imzalayacağız. 2-3 gün içinde açıklayacağız."

"Düşmeyeceksiniz. Düşünce kalkması çok zor oluyor."

"Biz Trabzonspor'un borcunu 400 olarak aldık diye biliyorduk. Bir de öğrendik ki 570 milyonmuş. Geldiğimizde 5-6 ay haciz kamyonları kulüpten çıkmadı."

"Trabzonspor ayağa kalkacaktır, kimsenin zerre şüphesi olmasın!"

'Transferlerde artık daha aktifim'

"Scout ekibi bir kulüpte şarttır. Biz scout ekibimizi dağıtmadık. 9-10 kişilik ekibi 5 kişiye indirdik. Biz sezon başı scout arkadaşlarımızla nasıl transfer yapıyorsak, yine aynı şekilde yapıyoruz. Sezon başı haciz kamyonları kapımızdayken transfer yapmak çok daha zordu. Transferleri yine aynı ekipler yapıyor. Bir fark var, ben sezon başına göre transferlerde daha aktifim."

'Camiamızda başarısızlıktan mutlu olanları gördükçe şevkim arttı'

"Suk, Ibanez, Onazi hepsi aynı şekilde alındı. O zor günlerde ben transferle hiç uğraşamadım, vaktim yoktu. Trabzonspor'un geçtiği süreç, hayatımda yaşadığım en zor dönemlerden biriydi. Hiç pes etmeyi düşünmedim. Kendi camiamızda, Trabzonspor camiasında Trabzonspor'un kötü gitmesinden mutlu olanları gördükçe şevkim daha çok arttı!"

"Gelecek sezon kesinlikle şampiyonluk yarışında olacağız! 'Başkan bu kadar kısa sürede bunlar olur mu?' Evet, olur!"

"Biz 2. yarı bir kere kesinlikle 5.'liğe oynamalıyız. Hedefimiz ise 3 ya da 4.'lük bu sezon. Bunu yapabiliriz!"

"İki oyuncu transfer etmek istiyoruz. Biri yurt içinden, biri yurt dışında iki oyuncu ile görüşüyoruz. Bunlar olmazsa almayacağız."

"ADVOCAAT'LA TELEFONDA GÖRÜŞTÜLER"
-"Mehmet Ekici'ye Advocaat'la görüşmesi için izin verdim. Telefonla aradı 'Fenerbahçe ile anlaştım' dedi. Bu durumu sevmedim. İşi bana bırakmışlardı. Sonra ne öğrendim? Babası, Almanya'da Beşiktaş'la da görüşmüş. Siz ne yapıyorsunuz ya? Transferde Mehmet Ekici, babası ve menajeri etik davranmadı. Beni reddedeni ben tanımam. Trabzonspor'a bunu yaptırmam.Menajeri bana 'sizi yanlış anladık' dedi. Ailesi, 'kararımızı verdik, çocuğumuz ne derse aslanlar gibi arkasındayız' dedi.

KULÜP OLARAK BEŞİKTAŞ'LA ANLAŞTIK
"Şu an açıklıyorum. Kulüp olarak Beşiktaş'la Mehmet Ekici konusunda anlaştım.Ailesine de sesleniyorum, Fenerbahçe ile aramızda Mehmet Ekici yüzünden yeni bir polemik oluşmasına sebep olmayın.Örnek veriyorum: Şenol Güneş her maç sonu 'Eren Derdiyok'u istiyorum' dese, bu olacak iş mi? Böyle olmaz, yakışmıyor.Mehmet konusunu artık kapatalım. Ben zaten Fenerbahçe'ye konuyla ilgili haber gönderdim.Mehmet Ekici, Beşiktaş'la anlaşırsa gider, anlaşmazsa oynayamaz. Onun yokluğunda Yusuf Yazıcı'yı kazandık.Ailesi 'gerekirse sezon sonuna kadar kadro dışı kalmaya razıyız' dediler. Akılla izah edemiyorum bu durumu. Mehmet işi bize bırakmışken, Fenerbahçe ile anlaştım demesi işi bozdu. Mehmet işi bozdu, açık ve net. Dursun Özbek'e şunu söyledim; 'Sayın başkan, Mehmet konusu kulüplerin arasını açacak bir konu, G.Saray girmesin işe' dedim. Dursun başkana teşekkür ediyorum, Mehmet Ekici konusuna girmedi. .