Milli Eğitim Bakanı Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu mu oluyor

Son birkaç gündür basında ve kamu haberler içerikli internet sitelerinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yerine konuşulan isimler arasında Prof Dr Orhan Atalay, Recep Ağdağ, Numan Kurtulmuş ve Ahmet Gündoğdu yer almıştı.  Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna en yakın ismin Memur-Sen eski Genel Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu olduğunu belirtelim.

AHMET GÜNDOĞDU BİR ADIM ÖNDE

26.dönem Ankara 1.bölge milletvekili olarak meclise giren ve 12 yıl Eğitim Bir-Sen Genel Başkanlığı, 7 yıl Memur-Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan Ahmet Gündoğdu Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilebilir.

Son dönemde eğitimde yaşanan revizyonlar, ders kitaplarında yanlışlar, öğretmen atamaları ve mülakatlar, şube müdürü atamalarında açılan ve kazanılan davalar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sık sık eleştirilen sınavlar ile eğitim sistemi için eğitim camiasından eğitimcilerin sorunlarını yakınen bilen birisinin Milli Eğitim Bakanı olacağı kulislerde konuşulurken bu konuda ön plana Ahmet Gündoğdu çıkıyor.

Ahmet Gündoğdu'nun gelemsiyle Bakanlıkta büyük bir revizyona gidileceği söyleniyor. Üst yönetimde ciddi değişimler yaşanılmasına kesin gözü ile bakılıyor.

SENDİKACI SARIEROĞLU ÇALIŞMA BAKANI OLMUŞTU

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanan Bakanlar Kurulu listesinde  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu getirilmişti. Sarıeroğlu siyasete girmeden önce HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştu. Sendikacı kimliği ile tanınan ve halen Memur-Sen Onursal Genel Başkanı-Ak Parti Ankara Milletvekili – TBMM İdare Amiri görevlerini yürüten Ahmet Gündoğdu’nun da sendikacılık kökeninden gelerek bakan olan kişiler arasına katılacağı konuşulmaktadır.

AHMET GÜNDOĞDU ÖZGEÇMİŞİ

Ahmet Gündoğdu kimdir?

Şu anda Ankara Milletvekili olarak görev yapmakta olan Gündoğdu Gümüşhane’nin Torul ilçesinde dünyaya geldi. Giresun İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitiren Gündoğdu Bakırköy Ticaret Lisesinde öğretmen olarak görev yaptı. 

Milli Gençlik Vakfı ve Öğretmenler Vakfı Yöneticiliği görevlerinde bulunan Ahmet Gündoğdu uzun bir süre Eğitim Bir-Sen bünyesinde sendikacılık görevlerinde bulundu. 

Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Başkanlığı, Eğitim Bir-Sen İstanbul Şube Sekreterliği, sendikanın Marmara Bölge Başkanlığı, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı ve  12 yıl süren Eğitim Bir-Sen Genel Başkanlığı yapan Ahmet Gündoğdu’nun özgeçmişi içerisinde 7 yıllık Memur-Sen Genel Başkanlığı görevi de bulunmaktadır.

 Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Ahmet Gündoğdu Akil İnsanlar Heyeti Üyeliği görevinde de bulunmuş olup halen TBMM İdare Amiri görevini yürütmektedir.