Milli Eğitim Bakanı Değişiyor mu?

"Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz , Meclis başkanı olacak." diye kulislerde ve sanal basında haberler hızla yayılıyor.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın hastalık ve ilerleyen yaşı önümüzdeki süreçte Meclis başkanlığı koltuğunda değişikliğe gidileceği Ankara kulislerinde çokça konuşuluyor.

Bunun yanında TEOG, YGS ve öğretmen atamaları konusunda Cumhurbaşkanının ciddi rahatsızlığı ifade ediliyor. Milletvekillerinin tüm şehir gezilerinde Milli eğitim politikalarından ve ders kitaplarındaki yanlışlardan dolayı çok sayıda şikayet aldıkları ve bunu Cunurbaşkanına ilettikleri bu yüzden bakanlıkta kuvvetli bir revizyon söz konusu olabilir. Buna Milli Eğitim Bakanından başlanacağı da konuşulanlar arasında.

Meclis başkanlığı için en güçlü aday İsmet Yılmaz ismi olarak öne çıkıyor . Daha önce kısa süre Meclis başkanlığı yapan İsmet Yılmaz'ın yeniden Meclis başkanı olması kuvvetli ihtimal.

Milli Eğitim Bakanı kim olacak?

En son yapılan kabine değişikliğinde Milli Eğitim Bakanlığı için İsmet Yılmaz dışında üç isim geçmişti .

Cumhurbaşkanı Numan Kurtulmuş ismi üzerinde durmuştu, ancak Kurtulmuş son anda Kültür Bakanı yapılmıştı.

Numan Kurtulmuş'un , Kültür Bakanlığında mutlu olmadığı da konuşuluyor.

Diğer adaylar ise Ankara Milletvekili Eski Memursen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Konya Milletvekili Halil Etyemez, İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Ardahan Milletvekili Prof Dr Orhan Atalay.

Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna daha önce en yakın kişiler bu vekillerdi. Milli Eğitim Bakanlığında Bakan değişimi öncesinde bürokraside de ciddi bir revizyon yaşanacağı kuvvetle ihtimal.

Konuyla ilgili gelişmeleri yazmaya devam edeceğiz .

Eğitim, çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ülkemizin geleceği için en hayırlı olan kim olacaksa, o olsun diyoruz…

Çünkü kendisini zor sorunlar bekliyor.

Allah şimdiden kendisine kolaylık versin