ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı MUSTAFA TUNA, MELİH GÖKÇEK döneminde aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin, kendi döneminde aylık 15 milyon TL'ye çıktığını söylemişti. Bu iddiaya cevap veren Gökçek, ''Partime zarar vermeyeceğime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm.'' dedi.

MUSTAFA TUNA 15 MİLYON TL ÇIKIŞI

Tuna, ''Büyükşehir Belediyemizin gelirleri her geçen gün daha da artıyor. Özellikle hafriyat gelirlerini devraldıktan sonra gözle görünür bir artış söz konusu. Daha önce aylık 30 bin lira olan hafriyat gelirleri inşaat sezonunun yavaşladığı bir dönemde bile aylık 15 milyon liraya ulaştı.'' diye konuştu.

Gökçek bu çıkışa twitter hesabı üzerinden bir yanıt verdi ve Tuna'nın kendisini "vatandaşın gözünde hırsız ilan ettiğini" söyleyerek şu şekilde konuştu:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna

''BİZİ HIRSIZ İLAN ETMİŞ''

 

 

 

 

"Bugün Sn. Mustafa Tuna attığı bir twitte ve bir tv'de yaptığı konuşmada, aylık 30 bin TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL'ye ulaştığını yazarak resmen vatandaşın gözünde bizi hırsız ilan etmiş. Cevap vermezsem, bu suçlamayı kabul etmiş olacağım. Verdiğim cevabın bir nefsi müdafaa olduğunu parti yönetimimin anlayışla karşılayacağı ümidiyle, konuyu detaylı olarak anlatmak isterim.''

Melih Gökçek

''BU RAKAM TUNA'NIN YALANIDIR''

"Bu rakam Tuna'nın yalanıdır. Benim öğrendiğime göre Tuna zamanında dört aylık toplam hasılat tamı tamına 22 milyon 300 bin TL'dir. Yani ortalama aylık 5,5 milyondur. Şimdi... Bu hesapta Tuna'nı en büyük kurnazlığı hasılatı yazarken masrafı gizlemesidir."

Gökçek sonrasında belediyenin hafriyat işinde masraflarını anlatarak şöyle devam etti:

''SONBAHAR VE KIŞ AYLARINDA GELİR DÜŞER''

"Belediyenin topladığı 22 milyon TL, hafriyatın en yoğun olduğu aylardır. Önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında bu hasılatın 1/4'ünü bile toplamak zordur. Bir yıllık sürede toplanacak para taş çatlasa 35 milyonu (hadi mübalağa edelim 40 milyonu) ancak bulacaktır."

'''MUSTAFA TUNA'YA HER TÜRLÜ YANLIŞI YAPTIRIYOR''

Melih Gökçek, devamında da "Mustafa Tuna'nın partimize verdiği zararların arkasında kim var?" sorusunu ortaya koyarak, yanıtını da sonraki paylaşımlarında kendi verdi.

Gökçek'in iddiasına göre, Hakan Bakkalbaşıoğlu ismindeki bir kişi 2019 yerel seçimlerinde "Ankara Belediyesi'ni Mansur Yavaş'a kazandırmak için" Mustafa Tuna'ya "her türlü yanlışı yaptırıyor."

''SENİ İNSAN YÜZÜNE ÇIKAMAZ HALE GETİRİRİM''

Melih Gökçek, seri paylaşımlarını "Buraya kadar yazdıklarım sadece nefs-i müdafaa. İnan partime zarar vermeyeceğime inansam, seni insan yüzüne çıkamaz hale getiririm" diyerek sonlandırdı.