ÖĞRETMENLER 2.İL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA BEKLİYOR

Yaz başında yapılan iliçi ve dışı tayinlerinde büyük bir kitle de yer değiştiremedi. Özellikle bazı branşlarda tercih edilebilecek il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutuldu. 

Yaz başında yapılan il içi ve dışı atamalarda tayin bekleyen çok sayıda öğretmen internet sanal ortamında 2.il içi ve dışı atama için tayin hakkını ifade ediyorlar. Sayfamıza da bu konuda çok sayıda mesaj geliyor. 

MEB Müstaşarı Yusuf Tekin daha önce böyle bir atama olabileceğini vurgulamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan öğretim programları tanıtım toplantısından sonra MEB Müsteşarımız Yusuf Tekin'e 2. il içi ve dışı atama sorulduğu ve soruya Yusuf Tekin'in "Mazeret tayinlerinden sonra olabilir" diye olumlu cevap verdiği belitilmişti.

Özellikle emekli, resen atama, yeni açılacak okullar, tayin hakkını iptal ettiren ve daha sonra yönetici atama ile boşalan yerlere 2. tayin hakkı verilmesi an meselesidir. Eğitim ve eğitimcilerin sorunlarına her zaman olumlu yaklaşan MEB Müsteşarının bu konuya da olumlu yaklaşabileceğini düşünüyoruz.

Birçok konuda Twitter üzerinden açıklama yapan Tekin'in bu konuda da açıklama yapacağını tüm tayin hakkı isteyen eğitimciler bekliyor.

İŞTE EĞİTMCİLERİN KONU HAKKINDA SOSYAL MEDYA MESAJLARI

VE SİTEMİZE YAPILAN YORUMLARI

-İkinci il dışını bekliyoruz 

-ikinci il dışı bekliyoruz. her gün her saat her dakika....

-Mesleki Eğitim Merkezleri zorunlu eğitime geçti. Lütfen bu okullardaki normları güncelleyiniz.

-Bakanlığımızın talebimizi dikkate almasını istiyoruz

-Tüm münhal okullar açılıp 2.il içi ve dışı hakkı verilsin

-2.ildışı kesinlikle olmalı büyük bir beklenti oluşmuş vaziyette

-2. ildışı ne zaman yapılacak biran önce insanlara bilgi verilmeli

-2. ildışı olması yönünde büyük bir beklenti var

-2. ildışı ve il içi için yoğun bir bekleyiş var umarım bu beklenti karşılanır

-2. ildışı ve 2. il içinin yapılacağı tarih biran önce açıklanmalı

-2014'te ikinci il içi hakkı verilmişti. Bu yıl da inşallah verirler de herkesin isteği olur.

-iptallerden sonra 2. ildışı yapılmazsa büyük haksızlık olur ya iptal olmayacaktı ya da madem iptal oldu 2. ildışı yapılmalı iptal edilen yerler de 2. ildışına açılmalı diyelim ki 250 puanım var adam 255 puanla benim gitmek için can attığım yere gitti beyefendi beğenmedim dedi iptal etti e ne olacak şimdi orası boş kaldı gitmek isteyen gidemedi oyun mu oynuyoruz burda madem gitmeyeceksin yazmayacaksın

-İl içi de il dışı da olmali lakin norm güncellemesinden sonra yoksa gene hayaller paris gerçekler yozgat..

-Tüm ihtiyaç okulları açarak 2. il içi ve dışı için müjdeli haberi bekliyoruz.

-Yıllardır bekliyorum. Gidemiyorum. Gideceğim okulda ücretli çalışıyor. Ölmaz böyle şey.

-Merhaba arkadaşlar 2.il dışı için hangi etkinlik gerekiyorsa yapalım.Zaten eğitim özrünü kaldırdılar.Şimdi doktora için her hafta Antakya istanbul arasında göçebe bir hayat yaşamak zorundayım.Uçak biletleri ve yol masrafları da cabası

-İkinci il içi ve il dışı eylülde yapılacak büyük ihtimalle yalnız tatmin edici olur mu bilmiyorum.

-Boş normlar,ildışı iptalleri,resen atamalar,idareci görevlendirmleri,emekliler,açılacak yeni okullar 2. atamada mutlaka açılsın

-2. ildışının yapılacağına olan inancımı hiç kaybetmedim asla kaybetmiyecem

-bence bayramdan önce müjde gelecek çok umutluyum

-ikinci il dışı olacak çok büyük ihtimalle. fakat normlar güncellenmediği sürece lafta kalacak her şey. şu şu senelerde ikinci il dışı yapılmıştı denecek fakat sadece biz bileceğiz belki aynı yerlerin açıldığın, tercih yapamadan hüsrana uğradığımızı. belki... inşallah böyle bir durum olmaz.

-Kesinlikle göstermelik tayin istemiyoruz. Geçen yıl benim branşıma İstanbulda sadece 2 okul açılmıştı.o iki okulda açılmasa daha iyiydi. .normlar güncellensin.hem iliçi hem ildışı açılsın istiyoruz..