Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sınavı 27 Eylül yani yarın sona eriyor. 2016 yılında yapılacak 15 bin sözleşmeli öğretmen atamasında sona geliniyor. 28 Eylül’de sonuçlarının açıklanmasından sonra atamalar yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), 8 Ağustos tarihinde başlattığı öğretmen atama takvimini işletmeye devam ediyor. KPSS P10 puanına göre ataması yapılacak.

 Şu sıralarda 15 bin sözleşmeli öğretmen alımında KPSS P121 puanı ile ataması yapılacak öğretmenlerin mülakatları gerçekleştiriliyor ve mülakatlar tamamlanmak üzere. Öte yandan dershane öğretmenlerinin mülakat işlemleri de bugün başladı ve çarşamba günü sona erecek.

 28 Eylül 2016 Çarşamba günü hem KPSS P10 ile ataması yapılacak öğretmenlerin hem KPSS P121 puanı ile ataması yapılacak öğretmenlerin ve hem de dershane öğretmenlerinin mülakat puanları MEB tarafından açıklanacak.

 Tercihler, 4-7 Ekim arasında alınacak. Atamalar 10 Ekim'de yapılacak. Atamalar mülakat puanına göre yapılacağından mülakat puanının eşitliği hali dışında KPSS puanının en ufak bir etkisi olmayacak. Bu sebepten dolayı atamaların KPSS puan üstünlüğüne göre yapılmayacağı da kesinleşmiş oldu.