MEB Müsteşarı Doç Dr Yusuf Tekin 6 Şubat'ta memleketi olan Erzurum'a geliyor. Erzurum'a önemli katkıları olan MEB müsteşarının sık sık Erzurum ziyareti kamuoyunda takdirle karşılanıyor.

Memleketi Erzuruma gelecek olan Müsteşar Tekin yeni yapılan Eğitim kampüsünü ziyaret edecek. Kampüs içerisinde yeni açılan, ÖĞ-DER tarafından ismi teklif edilen Prof Dr Necmeddin Erbakan Fen Lisesini ve yeni açılan proje İmam Hatip Lisesini de ziyaret edeceği belirtildi.

Ayrıca gün içerisinde okul ve ilçe Müdürlerine bir toplantı yapıp son eğitim gelişmelerini ve eğitime dair değerlendirmelerini yapacağı belirtiliyor.

Vatandaşlar özellikle kız öğrenci velileri Müstaşarın Erzurumda ihtiyaç olan tüm ilçelerden gelen kızlar için yatılı Kız İmam Hatip Lisesi sözü vermesini bekliyorlar. Özellikle Yakutiye bölgesinde bulunan kız İHL oldukça yetersiz ve çok kalabalık. Bu binanında taşınacağı merkezde modern bir Kız İHL açılmasını veliler talep edecekleri belirtildi.

14 Ocak'ta Erzurum'da Öğretmenevinde oldukça geniş katılımlı Yerel Eğitim Şurası yapan ERZURUM ÖĞDER'in Ankara'ya giderek bakanlığa (Milli Eğitim Bakanı ve ilgili Genel Müdürlüklere) eğitim raporunu ilettiği, MEB müstaşarının Ankara dışında Antalya'da bulunmasından dolayı raporun müsteşara elden verilemediği belirtildi.