MEB'DE BÜYÜK DEĞİŞİM YAPILACAK!

"Milli Eğitim Bakanlığında 2 müsteşar yardımcısı , 6 genel müdür ve 40'a yakın daire başkanı değişecek."

Milli Eğitim Bakanlığında son günlerde büyük değişim yaşanıyor. Sınavlar kalkıyor yeni sınavlar geliyor. Eskiye ait ne varsa değişiyor. Toplumun en fazla eleştiri yaptığı konuların başında eğitim geliyor. Cumhurbaşkanı da yaşanan sıkıntıyı görünce bizzat kendisi müdahale etmek zorunda kaldı. Eğitim kadrosunun üst düzeyde büyük bir metal yorgunluk yaşadığı görülüyor. Saraya MEB'le ilgili sürekli şikayetler gidiyor. Saray eğitimden rahatsızlığını bizzat ortaya koydu.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç en fazla şikayetin Milli Eğitim Bakanlığından geldiğini ifade etmişti. 

Siyasette yaşanan değişimin Milli Eğitim Bürokrasisinde yaşanacağı artık görülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığının üst yönetiminde büyük bir değişim yapılacağı ve birçok müsteşarlıktan başlayarak bürokratın ve il müdürünün değişeceği internet haber sitelerine konu oldu.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bu tür haberlerden sonra değişimler genelde yapılıyor. Çünkü Bakanlığa yakın kaynaklardan haberler basına ister istemez sızıyor.

Yapılan heberlerde bunlarda konuşuluyor!

"İstanbul il müdürü Değişiyor. İstanbul il müdürlüğüne Ömer Yahşi getirilecek . Daha önce İstanbul il müdürlüğüne ismi geçen YAHŞİ'nin , İzmir'de başarıları ile dikkat çektiği ve bizzat Başbakan tarafından İzmir'e istendiği , sendikanında Ömer Yahşi'yi istediği biliniyor . İstanbul , İzmir , Ankara, Bursa  ve 20 il müdürününde rotasyon ve görevden alınmalar yaşanacak." 

Bu üst yönetimdeki değişimlerden sonra ilçe müdürlerinin de büyük oranda değişebileceği iddia ediliyor.