MİLLETİMİZ DEĞERLERİNE AYKIRI FİLMİ CEZALANDIRDI

Önceki filmlerinde FETÖ propagandası yaptığı için suçlanan Mahsun Kırmızıgül, bu kez yeni filminde hedefe şalvarlı, cübbeli insanları koyduğu belirtilerek yoğun filim hakkında kampanya yapıldı. Millet filme itibar etmeyip filmi cezalandırmış oldu.

Mahsun Kırmızıgül'ün 14 milyon liraya mal ettiği filmi Vezir Parmağı, 5 haftada sadece 663 bin 622 kişi tarafından izlendi.

7 milyon 811 bin gişe hasılatı elde edebilen film, kâra geçmek bir yana maliyetini bile karşılayamadı.

Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği, başrolünü oynadığı ve Ocak ayı sonunda vizyona giren filmi Vezir Parmağı, 14 milyon liraya mal oldu.

Vezir Parmağı yaklaşık 5 hafta önce vizyona girmişti.

Ancak filmin vizyona girmesinin üzerinden 5 hafta geçmesine rağmen, Vezir Parmağı, kar elde etmediği gibi maliyetini de karşılayamadı. 5 hafta içerisinde 663 bin 622 seyirciye ulaşan filmin toplam gişe hasılatı ise 7 milyon 811 bin 712 lirada kaldı. 14 milyon liralık film bu durumda yalnızca maliyetinin yarısını kazanabildi.

VEZİR PARMAĞI İSLAMA AYKIRI ile ilgili görsel sonucu

Filmde İslamiyetle, namazla ve kadınlarla ilgili sahnelerde dalga geçildiğini iddia eden seyirciler rahatsızlıklarını sosyal medya üzerinden dile getirmişti.

Ayrıca Mahsun Kırmızıgül'ün siyasi fikirleri nedeniyle film belediyeler tarafından protesto edilerek, bazı ilçelerde oynaması yasaklanmıştı.

Filmde Osmanlı, Kur’an’ı Kerim’de tarif edilen helak edilmiş kavimlere benzer resmediliyor. Ayrıca filmde Osmanlı İmparatorluğu adına hamalların savaşması da tartışma konusu oldu. Gelen tepkiler arasında dönemin en büyük ordularından birine sahip olan Osmanlı’nın ‘hamallardan’ oluşan bir orduya ihtiyacının olamayacağı, bu detayın sadece Osmanlı ordusunu zayıf göstermek amaçlı bir mesaj olduğu vurgulandı.

Sosyal medyada film için “İslami kıyafetler içerisinde, şalvar, cübbe, çarsaf vs kıyafetlerle kura çekiliyor. Kim kime çıkarsa birbirleriyle bir geceliğine birlikte olunuyor.” Mesajlarıyla imza kampanyasına destek çağrısı yapılmıştı.

İŞTE O KADRO!

Kırmızıgül’ün hakaretlerle dolu filminin kadrosundaki isimler ise dikkat çekici. Oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğu Gezi eylemlerinde ön saflarda bulunan isimlerden oluştuğu da belirtiliyor.

Vezir Parmağı filmininde başroldeki Mahsun Kırmızıgül’e Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talât Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz, Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul Fatoş Seymen, Suna Selen ve Defne Yalnız eşlik ediyor.