Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı ileri tarihe ertelenecek mi?

16 Temmuzda yapılması planlanan sınav 15 Temmuz Etkinliklerine geldiği için ertelenecek mi sorusu sanal medya da dolaşmaya başladı. 

Türkiye, FETÖ’cü hainlerin kanlı darbe girişimini, 249 şehidinin ruhunu şad ederek ve yeniden meydanlarda demokrasi nöbetleri tutarak anacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da mitinge katılacak. Anma 1 hafta sürecek

15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde halkımızın geceyi meydanlarda geçireceğinden 16 Temmuz'da yapılacak KPSS ÖABT ileri bir tarihe alacak diye şimdiden konuşulmaya başlandı.

Son dakika: 15 Temmuz'un yıl dönümünde yeniden meydanlara...

Darbe girişimi sonrası ülkede yaşanan gelişmeler sınav tarihlerini de etkilemilş çoğusu ertelenmişti. Çok sayıda kişinin katılacağı bazı sınavların tarihi değişti, öğretmen adaylarının gireceği KPSS ÖABT sınavı bu sene 15 Temmuzda yapılacak etkinlikler sebebiyle 1 hafta erteleneceği konuşuluyor. Peki ertelenecekse hangi tarihte yapılacak. Büyük ihtimalle 23 Temmuz pazar veya 30 temmuz Pazar gününe kaydırılabilir. Bu konuda henüz OSYM'den bir haber yok.

osym ile ilgili görsel sonucu 

15 Temmuz Hain Darbe girişiminin 1. yıl dönümünde halkımız gece geç saatlerde sokağa çıkacak, gece boyunca camilerden selalar okunacak. Gece 00.13’ten itibaren 81 ilimizde demokrasi nöbeti tutulan meydanlara doğru yürüyüşler gerçekleşecek ve sabaha kadar 15 Temmuz’un yıl dönümünde demokrasi nöbetleri tutulacak. TBMM'nin haince vurulduğu 02.32’de TBMM Genel Kurulu, özel oturumda toplanacak ve tören yapılacak. Yine 02.32’de Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yapacak. 

15 temmuz da şehitler anılacak ile ilgili görsel sonucu

Tüm bunlar gösteriyor ki Sınav ertelenebilir

Sayfa Değerlendirmemiz: 15 Temmuz’un yıl dönümü olduğu için hem güvenlik açısından hem de öğretmen adaylarının da geceyi meydanlarda geçirecek olmasından Alan Bilgisi Sınavının ileri bir tarihe ertelenmesi bekleniyor. En uygun tarih 30 Temmuz gözükmektedir. Hafta içinde ÖSYM’den konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılacaktır.

Ayrıca OSYM'nin sayfasında sınav güncelleme tarihi olarakl sınavdan bir gün sonrası yazıyor. Yani 17 Temmuz 2017. 

Otomatik alternatif metin yok.

Açıklama yapıldığında haberi sizlerle paylaşacağız.