Milli Eğitim Bakanlığının sözleşmeli öğretmen alımı için yapmış olduğu mülakat sonuçları açıkladı . KPSS’den 87 alan öğretmen adayına 50 puan verilerek elendi.  Kardeşinin Bylock kullandığı gerekçesiyle ihraç edilmesi ve daha sonra Morbeyin listesinde Fetö kumpasına maruz kaldığı gerekçesiyle işine iade edildiği belgelerden anlaşılıyor .

Burada bazı kamu kurum ve kuruluşlarından Fetö gerekçesiyle ihraç edilen daha sonra göreve iade edilen personellerin DPB sistemine girilmediği için güvenlik soruşturmalarının olumsuz çıktığı , bu durumdan ailelerinin de mağdur edildiği anlaşılıyor .

MEB’in mülakat sınavına giren ve KPSS puanı yüksek olmasına rağmen elenen iki öğretmen adayının sitemize gönderdiği mesajları ve belgelerini yayınlıyoruz . Umarız bu mağduriyetler giderilir .

Adayın Adı Soyadı : Bülent İLİM İyi günler, ben 32 yaşında evli ve bir ay sonra baba olacağım.

KPSS 2017'en 76 puan aldım ve 240 kişilik kontenjanda 64. sıraya girdim, 2018 Nisan mülakatında bana 55 puan verildi ve atanma hakkım elimden alındı. Araştırdığım kadarıyla sonuçların açıklanması öncesinde güvenlik soruşturması yapılmış ve ailesinde KHK ile ihraç edilen biri varsa bu kişinin akrabalarına 55 puan bandında puan verilmiş.

Evet abim doktorluk mesleğinden ihraç edildi ama 15 gün sonra çıkan bir diğer KHK ile görevine iade edildi ve yanlışlıkla ihraç edildiği belirtildi ve özür mektubu gönderildi kendisine, şuan görevinin başında. Her ne sebeple olursa olsun, şuan benim bu durumdan etkilenmem ne kadar doğru, ne kadar hakkaniyetlir

Hani suç bireyseldi! Hani hukuk vardı? Benim eşim ve bir abim öğretmen, babam ve iki abim memur, bir abim doktor bir kardeşim mimar, diğer akrabalarımı saymıyorum bile, peki niye ben, varsa bi günahım bi suçum hemen kabul ederim, ama olmadığını çok iyi biliyorum.

Lütfen sesimizi duyurun, lütfen.. ****************

Adayın Adı Soyadı : Soner ASLAN  11.07.2018 günü açıklanan MEB Öğretmen Sözlü Mülakat sonuçlarını kontrol ettiğimde 87 olan KPSS P121 puanımın 50 ye düşürülerek tercih yapma hakkımı kaybettiğimi gördüm.  Yani güvenlik soruşturmam otomatik olarak olumsuz sonuçlanmıştır.

Bunun sebebini maddeler halinde açıklıyorum ayrıca ekte verdiğim evraklar da ciddi bir mağduriyetin olduğunu göstermektedir.

 

 

 

1. Abim İlker ASLAN(T.C:339917...) Jandarma Genel Komutanlığı emrinde 2011/M.2... sicil numaralı Jandarma Astsubay olarak halen görev yapmaktadır.

 2. Abim İlker ASLAN 03.11.2016 günü açığa alınmış 07.02.2017 günü yayımlanan 686 sayılı KHK ile ihraç olmuştur. Hakkında tanzim edilen ve ekte sunduğum fezlekede tek suçlama bylock sunucusuna bağlantısının olmasıdır. Abim hakkında yapılan yargılama sonucunda Muğla 2.Ağır Ceza Mahkemesi Silahlı Terör Örgütüne üye olmaktan 6 yıl 3 ay ceza vermiştir.  

3. Ancak abim İlker ASLAN ın kullanmış olduğu 0 533 543 76 .. numaralı GSM hattının Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 27.12.2017 tarihinde açıkladığı 11.480 kişilik Mor Beyin listesinde olduğunun anlaşılması nedeni ile abim 12.01.2018 günü yayımlanan 697 sayılı KHK ile görevine tekrar iade olmuştur ve halen Muğla İl Jandarma Komutanlığı emrinde J.Asb.Üçvş. olarak görev yapmaktadır.  

4. Ayrıca abim hakkında verilen ceza ile ilgili olarak ekte sunduğum Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının 13.05.2018 tarihli ve 2018/37157 tebliğname numaralı yazısında abim hakkında verilen cezanın kanuna aykırı olduğu ve bozulması gerektiği talep edilmiştir.

 5. Yine ekte sunduğum OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun 19.01.2018 gün ve 2018/2084 karar nolu yazısında abim hakkında tesis edilen işlemin 697 sayılı KHK ile ortadan kalkması ile başvurunun konusuz kaldığı belirtilmiştir.  Abimin sonuç olarak FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmadığı, iltisak ve irtibatının olmadığı yetkili makamlarca yapılan incelemeler sonucunda tespit edilmiştir.  Ancak Jandarma Personel Daire Başkanlığının, abimin iadesini Devlet Personel Başkanlığına iletmediği ve hala abimin ihraç gözükerek benim güvenlik soruşturmam otomatik olarak olumsuz çıkmaktadır.  

Zamanında abim FETÖ mağduru olmuş ve suçsuzluğu anlaşılarak devlete iade edilip tüm hakları verilmiştir. Şimdi de çok ciddi bir hata yapılarak ben abim üzerinden mağdur olmaktayım.

 Yetkili makamlarca incelenerek bu mağduriyetin ortadan kaldırılmasını istiyorum. 14.07.2018 TC: 3396427.....                                                                                                  Soner ASLAN Tel: 0 553 213 35 .. Adres: Dumlupınar Mah. Atatürk Cad. Ersoy Apt. Kat:3 No:6      Nilüfer/BURSA