Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışında konuştuğu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısı’nda skandal bir olay yaşandı.

Zirvede katılımcılara dağıtılan iftar paketinde Coca-Cola marka içecekler ikram edildi.

Katılımcılar yapılan cola ikramını sosyal medya dan paylaşıp protesto ettiler.

paylasim2-horz.jpg

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışında konuştuğu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısı’nda katılımcılara dağıtılan iftar paketinden Coca-Cola markalı içecekler ikram edildi.

ABD’nin Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasının ardından işgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamına karşı dün Erdoğan'ın davetiyle İstanbul'da İİT Olağanüstü Toplantısı gerçekleştirildi. İslam zirvesinde dağıtılan iftar paketinde ise İsrail'in en büyük finansörlerinden biri olarak bilinen Coca-Cola marka içecekler ikram edildi.

Kimsenin tepki göstermediği olay, toplantıyı takip eden gazetecilerin paylaşımlarının ardında ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, “Zirve dönem başkanı olarak üç gün önce yaptığımız davete kısa sürede icabet ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum. Müslümanlar, Doğu Kudüs üzerindeki haklarından tek bir geri adım dahi atmayacaklardır. Nasıl 14 Mayıs insanlık tarihine kara bir gün olarak kazınmışsa 18 Mayıs da inşallah müşterek çabalarımızla insanlık onurunun kurtarıldığı bir gün olarak yazılacaktır.” konuşmasını yapmıştı.

ERDOĞAN COCA-COLA'NIN ISPARTA'DAKİ FABRİKASINI AÇMIŞTI

Öte yandan Erdoğan12 Ağustos 2017 yılında Coca-Cola'nın meyve suyu olan Cappy'nin Türkiye'deki partner şirketi Anadolu Grubu'nun Isparta'daki Meyve Suyu Üretim Tesislerini "Ya Allah, Bismillah" diyerek açmıştı.