Yaz Kur’an Kurslarında eğitim-öğretim 25 Haziran 2018 Pazartesi günü başlayacaktır. Müftülükler, kursların başladığı ilk gün din hizmetleri personelinin, öğrencilerin, velilerin ve halkın katılımıyla “Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı” yapacaktır. Diyanetİşleri Başkanlığınca 27 Haziran 2018 Çarşamba günü Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Sayın Ali ERBAŞ’ın katılımıyla Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan uygulama esaslarında Yaz Kur’an Kurslarından en üst seviyede verim alınabilmesi planlanmaktadır.

 

İHL Meslek Dersleri Öğretmeni  , DKAB Öğretmenleride Görev alabilecek ! 

Bu esaslardan dikkat çeken önemli hususlardan biriside şartsız , dhbt puanı olmaksızın , geçici öğreticilik sınavına girmeksizin İHL Meslek Öğretmenleri ile DKAB Öğretmenlerinin görev alabilmesi oldu.

 

İlgili Madde ;  

İmam-hatip lisesi meslek dersleri öğretmenleri ve din kültürü ahlak bilgisi öğretmenleri, müftülükçe uygun görülmeleri durumunda, DHBTS puanı aranmaksızın ve geçici öğretici görevlendirme sınavına girmeksizin Yaz Kur’an Kurslarında görevlendirilebileceklerdir.