HELAL OLSUN. İNANCI İÇİN TAKIMINI TERK ETTİ

 

Florant Osmani adlı sporcu tüm müslümanlara örnek olabilecek bir davranış sergiledi. İnancı için taviz vermedi ve anlaşmayı bozup takımdan ayrıldı.

Makedonya kulübü Skopje'nin bu yaz yaptığı en büyük transfer olan Florent Osmani, kulübün logosunda haç işareti olduğu için takımdan ayrılma kararı aldı.

2 hafta önce takımıyla birlikte yeni sezon kampına katılan ve ayrılan Florent Osmani, Makedon basınına yaptığı açıklamada; "Skopje'nin ambleminde haç var. Ben böyle bir amblemi, dinsel nedenlerden ötürü taşıyamam." dedi.

Haçlı forma giymek istemedi, takımdan ayrıldı!

Kulüp yönetimiyle logo konusunda görüştüğünü belirten Osmani, "Yönetimle bugün oturduk konuştuk. Ben bu kulüpte oynamak istiyorum ama bu logoyu taşımak istemiyorum. Ben müslümanım. Logonun sadece haç olan kısmını kapatmak istedim. Ancak, benim istediğimi kabul etmediler. Dinim benim için çok özel. Bu yüzden kulüpten ayrılma kararı aldım" dedi.

Florent Osmani, daha önce Türkiye'de 12 Bingölspor'da da forma giymişti. 

NOT: Haç işaretli şapka, kolye tişort, araba veya eşya kullanan müslümanlara da örnek olur inşallah..

Son zamanların en güzel haberini paylaştığımız için mutluyuz. Helal olsun. Böyle gençlerin olması mutluluk verici. Parayı görünce ne oldum delisi olmadan inancı için milyonları tepmiş bir insan olarak tarihe geçecek.

Haber 7