ARMUT
Kalp-damar sağlığı, alçak kan basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırır. Yüksek tansiyonu olanlar ve böbreklerinde sorun yaşayanlar için faydalıdır. Kansızlık ve kabızlığa iyi gelir.

ARMUTKalp-damar sağlığı, alçak kan basıncı ve fiziksel performansa iyi gelen vitaminleri barındırır. Yüksek tansiyonu olanlar ve böbreklerinde sorun yaşayanlar için faydalıdır. Kansızlık ve kabızlığa iyi gelir.

AVOKADO:
Gençlik kaynagi
Hücrelerin yaslanmasini yavaslatir ve kanseri önler. Protein bakimindan zengindir. Içerdigi E vitamini sayesinde kalp ve deriyi koruyarak dolasimi düzene sokar. Ayrica potasyum ve B6 vitamini de içerir.

AVOKADO ile ilgili görsel sonucu

AYVA:
Kani temizler, ishal ve dizanteriyi keser. Mide ve bagirsaklari kuvvetlendirir. Ince bagirsak iltihabini giderir. Kani temizler. Çarpintiyi dindirir.

AYVA ile ilgili görsel sonucu

BADEM:
Agrilara bire bir. Bedeni ve zihni yorgunlugu giderir. Böbrek ve mesanedeki iltihaplari giderir. Bas agrisi, karaciger ve böbrek agrilarini hafifletir.

CEVİZ ile ilgili görsel sonucu

CEVIZ:
Zekayi gelistirir. Her sabah kahvaltida yenen bir miktar ceviz zekayi gelistirir. Yesil cevizin kabuklari kaynatilarak içildiginde erkeklerde cinsel gücü artirir.

çam fıstığı ile ilgili görsel sonucu

ÇAMFISTIGI:
Bronsite ve kalbe. Bronsit, verem, akciger hastaliklarinin çabuk iyilesmesine yardimci olur. Ruhsal sorunlara iyi gelir. Kalp hastaliklarinda faydalidir.

ÇİLEK ile ilgili görsel sonucu

ÇILEK:
Tansiyonu düsürür. Cilt sorunlari olanlar için iyi bir meyvedir. Böbrek, idrar yollari ve bagirsak sorunlarina iyi gelir. Ayrica dis etlerini güçlendirir, dislerdeki tartari önler, agiz kokularini ve bogaz agrilarini giderir. C vitamininin yanisira yüksek tansiyon ve kolesterolü düsüren maddeler içerir.

DUT ile ilgili görsel sonucu

DUT:
Idrar söktürür. Beyaz dut yapraklari idrar söktürür. Vücutta biriken suyu bosaltir. Aç karnina yenen beyaz dut bagirsak solucanlarini söktürür.

ELMA ile ilgili görsel sonucu

ELMA:
Günde 1 tane. Günde bir elma yemek doktoru evinizden uzak tutar.. Kalp ve dolasim sorunlarina karsi korur, isirarak yenen elma disetlerini güçlendirir. Kolesterolü yok eder ve kabizligi önler.. Sindirimi kolaylastirir. Kokusu rahatlatir ve kan basincini düsürür.. Artrit, romatizma ve gut hastaliklarina karsi da yararlidir.

FINDIK ile ilgili görsel sonucu

FINDIK:
Minik beyaz dev. Bedeni ve zihni yorgunlugu giderir. Vücuda kuvvet ve enerji verir. Nekahat devresinin çabuk geçmesini saglar. Cildi güzellestirir.

GREYFUT ile ilgili görsel sonucu

GREYFURT:
Kanserden korur. C vitamini bakimindan zengin meyve olan greyfurt günlük C vitamini ihtiyacinin yüzde altmisini saglar. Içinde kolesterol oranini düsüren pektin maddesi bulunur. Kansere karsi koruyucu özellik tasir. Istah açar.

İNCİR ile ilgili görsel sonucu

INCIR:
Enerji kaynagi. Bagirsaklari yumusatir. Kabizligi giderir. Bronsit, öksürük ve bogaz agrilarinda faydalidir. Enerji verir.

kiraz ile ilgili görsel sonucu

KIRAZ:
Kan yapar. Agri kesici özelligi vardir. Kani sulandirarak kalp sagligi üzerinde de olumlu etkiler yapar.

kivi ile ilgili görsel sonucu

KIVI:
Sindirime yararli. C vitamini ve potasyum bakimindan zengindir. Sindirimi kolaylastirir ve kabizligi önler.

kuşburnu ile ilgili görsel sonucu

KUSBURNU:
Her derde deva. Kani temizler, bagirsaklari yumusatir. Mide kramplarina ve sindirim sistemi zorluklarina karsi yararldir. Romatizma agrilarini giderir ayrica basur tedavisinde iyi sonuç verir. Marmelati alyuvarlarin hizla çalismasini saglar. Kusburnu çayi ise hastaliktan yeni kurtulmus bedene kuvvet verirken soguk alginligina, böbrek ve mesane üsütmesine de iyi gelir.

muz ile ilgili görsel sonucu

MUZ:
En zengin meyve.Folik asit, potasyum ve B6 vitamini bakimindan son derece zengin bir meyvedir. Potasyum kramplari önler.

nar ile ilgili görsel sonucu

NAR:
Kalbi korur. Vücudu ve kalbi kuvvetlendirir, korur. Ishali keser. Vitamin deposudur.

portakal ile ilgili görsel sonucu

PORTAKAL:
C vitamini deposu. Kanser önleyici maddeler ile bol miktarda C vitamini içerir.

vişne ile ilgili görsel sonucu

VISNE:
Atesi düsürür. Ishali keser, atesi düsürür, idrar söktürür ve vücuda rahatlik verir.