Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Bakanlığın internet sitesinde açıklandı. Buna göre, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 96 firmaya ait 150 parti ürün kamuoyunun bilgisine sunuldu. Öte yandan, piyasa gözetimi ve denetimi kapsamında Bakanlıkça 2012'den bu yana 642 firmaya ait bin 323 parti ürünün ismi açıklandı.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kontroller sonucunda bitkisel yağlarda taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 30 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği ayçiçek ve zeytin yağlarına ait bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı. Söz konusu ürünlerde yağ asitleri kompozisyonu, başka tohum yağları tespit edildi.

VATANDAŞ TEPKİLİ. VATANDAŞ "DOMUZ VE KATKI MADDELERİ TAMAMEN YASAKLANSIN" DİYOR

Domuz ve Katkı maddeleri (Jelatin-Koruyucu vs katkı maddeleri) artık tamamen yasaklanmalı. Firmalar ürünlere ve gıdalara hangi katkı maddelerini koyduğunu yazsalarda vatandaş artık firmalara güvenemiyor. Her defasında onlarca sahte firma ortaya çıkıyor.Tarım ve Gıda Bakanlığına vatandaşlar bu konuda sosyal medayada istekte bulunuyorlar. "HELAL GIDA SERTİFİKASI ZORUNLU HALE GELMELİ. SAHTE MAL ÜRETEN FİRMALAR KAPATILMALI" şeklinde tepkiler var.

KÖFTEDE DOMUZ ETİ, SAKATAT...

Et ve et ürünlerinde de laboratuvar tahlilleri sonucunda taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 29 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği aralarında sucuk, köfte, kıyma, kebabın da aralarında bulunduğu ürünlere ait bilgiler duyuruldu. Örnek olarak köftede

SÜTTE NİŞASTA

Süt ve süt ürünlerinde ise taklit ve tağşiş yaptığı kesinleşen 28 gıda işletmesinin ürettiği yoğurt, tulum ve eritme peynirleri ile kaymak ve tereyağının da aralarında bulunduğu ürünlere ait bilgiler aktarıldı. Laboratuvar sonuçlarına göre söz konusu ürünlerde bitkisel yağ ve nişasta tespit edildi.

Açıklamada, takviye edici gıdalar ve benzer ürünlerde de kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan 3 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği ürünlere ait bilgiler de yer aldı. Örnek olarak, bitkisel karışımlı macunun içinde ilaç etkin maddesi "sildenafil"e rastlandığı bildirildi.

BAL, KAHVE, ÇİKOLATA

Balda da kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten veya satan 3 gıda işletmesi ve bu işletmelerin ürettiği ürünler, kahvede 1, çikolatada ise 3 gıda işletmesinin ürünlerine ait bilgiler kamuoyuna duyuruldu.

 ZEYTİYAĞINDA FARKLI KATKILAR BULUNDURAN FİRMALAR VAR

Özellikle sızma zeytinyağlarına farklı katkılar eklenmiş

At eti eşek eti

Nazifoğlu marka, ısıl işlem görmüş sucuk benzeri ürün (yüzde 100 dana),  Aliçler Sucuk Erenler, Sakarya, tek tırnaklı eti (at eti, eşek eti) tespiti, Çiftarslanlı marka, ısıl işlem görmüş sucuk benzeri ürün (yüzde 100 dana), Çiftarslanlı Et ve Et Ürünleri, Afyonkarahisar, tek tırnak eti (at eti, eşek eti), kanatlı eti tespiti yapıldı.

Sahte peynir, yoğurt ve tereyağı

Elmalı Çiftliği marka, geleneksel tereyağı, Elmalı Çiftliği Süt Ürünleri Gıda San. Tic. Ltd. Şti, Antalya, bitkisel yağ tespiti Akdeniz marka, yarım yağlı homojenize yoğurt, Akdeniz Süt Ürn. ve Gıda San. Tic. Tur. Ltd. Şti, Antalya, bitkisel yağ ve jelatin tespiti, Onurköy marka, yoğurt, Onurtur Ak. İnş. Nak. Tur. San. Tic. Ltd. Şti. Mardin, bitkisel yağ tespiti, Ilgaz Yaylası marka, yağlı tulum peyniri, Mutlu Tolga Gıda İnş. Petrol Turizm Tarım Hay. Orman Ürün. San. ve Tic. Ltd. Şti, Afyonkarahisar, bitkisel yağ ve nişasta tespiti, Bacanaklar Güldem Süt marka, yağlı eritme peyniri, Güldemce Gıda İnş. Oto. San. Tic. Ltd. Şti, Konya, bitkisel yağ tespiti yapıldı.

Sahte bal 

Balderesi marka, süzme çiçek balı, Nurs Lokman Hekim Gıda Tarım Bitki Med. San. Tic. Ltd. Şti Yüreğir, Adana, diastaz sayısı, fruktoz/glikoz, fruktoz glikoz, C4 şeker oranı yüzde, balda protein ve ham delta C13 değerleri farkı, parti/seri no: 006 DOMUZ ETİ Milenyum Pide marka, kıymalı ve kuşbaşılı pide, Milenyum Pide Pizza Kebap Salonu Bornova, İzmir, domuz eti tespiti yapıldı.

Kanatlı eti

Salihli Özok marka, ısıl işlem görmüş sucuk benzeri ürün (dana eti), Özok Gıda Salihli, Manisa, kanatlı eti tespiti yapıldı.

23 MART 2018 TARİHLİ YENİ LİSTEYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

iŞTE JELATİN VE BİTKİSEL YAĞ VE FARKLI KATKILAR KULLANAN FİRMALAR

Öz Trakyalım Obam-İlkay TATLICI Maltepe/İSTANBUL -Keçi Yoğurdu (Jelatin)

Gürler Süt ve Gıda Ür. Paz. Tic. Ltd. Şti. Karşıyaka/İZMİR-Tava Yoğurdu (Bitkisel Yağ, Jelatin) 

Sütmaks Süt ve Gıda Ür. İml. İhr. Tic. San. Ltd. Şti. Torbalı/İZMİR-Homojenize Yoğurt (Jelatin) 

Emre Süt ve Süt Ürünleri Gıda Hayvancılık San ve Tic. Ltd. Şti. Torbalı/İZMİR-Yoğurt (Bitkisel Yağ)

Ak Yoğurt Süt ve Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Haliliye/ŞANLIURFA-Yarım Yağlı Yoğurt (Bitkisel Yağ)

Korkmaz Süt Besi Gıda Nak. Tic. Ltd. Şti. Eyyübiye/ŞANLIURFA-Yarım Yağlı Yoğurt (Bitkisel Yağ)

Çetin Süt Mamülleri MALATYA-Tam Yağlı Yoğurt (Bitkisel Yağ)

Tam Kıvam Süt Ürünleri İmalat ve Pazarlama Hakkı SOLAK Gaziantep-Tulum Peyniri (Nişasta)

Soykan Tüketim Malları Paz. San. Tic. A.Ş Kazan 2 Mağazası Kazan/ANKARA-Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ)

Samet Yaylası Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Ortaköy/AKSARAY-Yağlı Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ)

Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş Melikgazi/KAYSERİ-Tam Yağlı Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ)

Narin Süt ve süt Ür. Gıda Paz. Tic. Ltd. Şti. Melikgazi/Kayseri-Yağlı Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ, Nişasta)

 Ünsal Süt ve Süt Mamülleri Hay. Yem Gıda San ve Tic. Ltd. Şti Kocasinan/KAYSERİ-Yağlı Tulum Peyniri (Bitkisel Yağ)

 Büyük Aygın Gıda Tur. Tar. İnş. Pet. San. Tic. Ltd. Şti. Karatay/KONYA Taze Kaşar Peyniri (Süt Yağı Harici Yağ) -Gölsüt

Mehmet Ağa Süt ve Süt Ürünleri- Orhan GÜLER Karatay/KONYA Eritme Peyniri (Nişasta, Bitkisel Yağ) Mehmet Ağa

Kayabey Süt ve Süt Ürünleri-Ferat KAYMAKÇIOĞLU Karatay/KONYA Kahvaltılık Eritme Peyniri (Bitkisel Yağ) Cannur

Dorak Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti Karatay/KONYA Eritme Peyniri (Nişasta, Bitkisel Yağ) Dorak

Demircioğlu Süt ve Süt Ürünleri-Emre DEMİRCİ Akşehir/KONYA Eritme Peyniri (Nişasta, Bitkisel Yağ) Oba 230 STT 20.02.2017 Tam Yağlı Tulum Peyniri Nişasta, Bitkisel Yağ

Demircioğlu Süt ve Süt Ürünleri-Emre DEMİRCİ Akşehir/KONYA Tulum Peyniri Nişasta, Bitkisel Yağ Demircioğlu 10.04.2016 Eritme Peyniri (Bitkisel Yağ)

Kaydaş Gıda Tar. Hay. Ltd. Şti. SİVAS Tulum Peyniri (Nişasta) Cemalzade-Yağlı Tulum Peyniri (Süt Yağı Harici Yağ)

iskenderoğlu Kol. Şti. Hasan,Hüseyini Adem ve Enver İskenderoğlu Güney Köyü Şubesi Vakfıkebir/TRABZON Tulum Peyniri (Nişasta) İskenderoğlu

Güven Lokanta Market - İbrahim ÇAKIN/ İsmetpaşa Mahallesi Sanayi Sitesi 125 Sokak No:23 Dikili/İZMİR Izgara Köfte (Dana) (Kanatlı Eti Tespiti)

Danacı Et Ürünleri Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana Eti) (Kanatlı Eti, Baş Eti ve Deri Dokusu Tespiti) Şanlı Danacı 30.10.2016 Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana Eti) (Kanatlı Eti Tespiti

Güneş Et Ürünleri - Arman GÜNEŞ/ Çınar Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi No: 87/A Bornova/İZMİR Kuşbaşı Dana Eti (Kanatlı Eti Tespiti)

Komşu Tabldot ve Catering Hizmetleri - İlker ŞANOĞLU/ Topçular Mevkii Küçük Sanayi Sitesi 56/10A Blok No: 6 Orduköy/SİNOP Kazan Kebabı (Sakadat Tespiti)

Çiftlik Tüketim Malları Paz. Turz. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti./ Torbalı/İZMİR Dana Sucuk (Kanatlı Eti Tespiti) Nesbay Kırmızı 110201 Dana Salam (Kanatlı Eti Tespiti)

Saroz Bijuteri Aksesuar San. ve Tic. Ltd. Şti. (Miss Döner)/ Tahtakale Mahallesi Sabuncuhan Caddesi No:10/A Fatih/İSTANBUL Et Döner (Pişmiş) (Kanatlı Eti Tespiti)

Uysallar Köfte ve Izgara - Aydoğan YAZICITUNÇ/ Gevher Nesibe Mahallesi Park Bulvarı No:4/B Kocasinan/KAYSERİ Izgara Köfte (Kırmızı Et, Pişmiş) (Kanatlı Eti Tespiti)

EFK İnş. Turz. San. Tic. A.Ş. - Cook Shop/ Koru Mahallesi Ankaralılar Caddesi Gordion AVM Çankaya/ANKARA Izgara Köfte (Dana) (Kanatlı Eti ve Sakadat Tespiti)

Ak-Ay Kebap Dünyası - Aydın BALKASUN/ Kutlu Mahallesi 454. Sokak No:128 Mamak/ANKARA Çiğ Lahmacun İçi Harcı (Kanatlı Eti Tespiti)

Semin Gıda Turz. San. ve Tic. Ltd. Şti./ Menderes/İZMİR Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana Etli) (Kanatlı Eti Tespiti) Ege Göller Sucukları

Kardeşler Pide Salonu - Adnan AÇIK/ Aşağı Mahalle Çevak Caddesi No:8 Çivril/DENİZLİ Pide Harcı (Kırmızı Et Karışımı) (Kanatlı Eti Tespiti)

İkizler Kokoreç Salonu - Ayhan YILMAZ/ Saray Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:81 Çivril/DENİZLİ Köfte (Kırmızı Et) (Sakadat Tespiti)

EYN Grup Gıda Hizmetleri Ltd. Şti. - Etiler Marmaris Büfe Florya Şubesi/ Şenlikköy Mahallesi Florya Caddesi No:86/B Bakırköy/İSTANBUL Hamburger Köfte (Çiğ) (Sakadat Tespiti)

Can Et Pazarı - Tevfik CAN/ Fesleğen Mahallesi İnönü Caddesi 981 Sokak No:72 Pamukkale/DENİZLİ Köfte (Dana-Kuzu Eti) (Kanatlı Eti Tespiti)

Avcılar Kebap Salonu - Emin ÇELİK/ Gevher Nesibe Mahallesi Park Caddesi No:6 Kocasinan/KAYSERİ Izgara Köfte (Dana) (Baş Eti Tespiti)

Etap Kebap - İlknur TEKE/ Topçu Mahallesi 14. Cadde No:51/B Etimesgut/ANKARA Et Döner (Çiğ) (Kanatlı Eti Tespiti)

Meşhur Adıyaman Dürüm Evi - Mehmet KEHYAOĞLU/ Maltepe Mahallesi GMK Bulvarı No:45/15 Çankaya/ANKARA Adana Kebap (Çiğ) (Sakadat Tespiti)

Adıyaman Dürümcü Baba - Sabahattin COŞKUN/ Bahçelievler Mahallesi 54. Cadde No:31/A Çankaya/ANKARA Adana Kebap (Çiğ) (Sakadat Tespiti)

Adana Sofrası - Eyüp ULU/ Cumhuriyet Mahallesi 644 Sokak No:2/A Muratpaşa/ANTALYA Adana Kebap (Çiğ) (Dana-Kuzu Eti) (Kanatlı Eti ve Baş Eti Tespiti)

Hızal Gıda San. Tic. Ltd. Şti./ Kocasinan/KAYSERİ Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Dana Eti) (Kanatlı Eti Tespiti) Hafızoğlu 06 Isıl İşlem Görmüş Kangal Sucuk (Dana Eti) (Kanatlı Eti Tespiti)

 Harunoğulları Gıda San. İnş. Tur. Tic. Ltd. Şti. Toklu Şubesi Ortahisar/TRABZON Yarım Yağlı Tulum Peyniri (Nişasta)

Turan Ülke Amberbey Gıda Süt ve Süt Ürünleri Seyhan/ADANA Pastörize Kaymak (Nişasta, Bitkisel Yağ)

Gümüş Ticaret Süt ve Süt Ürünleri-Firuz Bülent GÜMÜŞ Seyhan/ADANA Pastörize Kaymak (Nişasta, Bitkisel Yağ)

S.S. Tonya ve Bütün Köyleri Tarımsal Kalkınma Koop. Tonya/TRABZON Geleneksel Tereyağı (Bitkisel Yağ)

Halıcı Süt Ürünleri Ticareti Osman HALICI Ödemiş/İZMİR Tereyağı (Süt Yağı Harici Yağ)

Öz-As Gıda İm. Satış ve Pazarlama Sorgun/YOZGAT Tereyağı (Bitkisel Yağ)

Soyak Et - Yılmaz YAY/ Site Mahallesi Atay Caddesi No:4/B Ümraniye/İSTANBUL Kıyma (Dana Eti) (Tek Tırnaklı Eti Tespiti)

Görkem Mutfak -Haydar ULAÇ/ Karapınar Mahallesi Erdemir Lisesi Karşısı No:7 ADIYAMAN Çiğ Kırmızı Et (Tek Tırnaklı Eti Tespiti

Doğanlar Sofra Salonu (Hacıbaba Ciğercisi)/ Şeyh Şamil Mahallesi Karacadağ Bulvarı No:168/B Bağlar/DİYARBAKIR Adana Kebap (Çiğ) (Tek Tırnaklı Eti Tespiti)

Baba Oğul Et Lokantası - Abdullah ÖZKAN/ Alemdağ Mahallesi Reşadiye Caddesi No:1/B Çekmeköy/İSTANBUL Tas Kebabı (Dana Etli) (At Eti Tespiti)

Demet Yemek San. Gıda Hayvan Ltd. Şti. - Akın ACAR/ Ata Mahallesi Gıdacılar Bulvarı No:17-18 Efeler/AYDIN İzmir Köfte (Domuz Eti Tespiti) - Dana But (Domuz Eti Tespiti)

Demet Yemek San. Gıda Hayvan Ltd. Şti. (Lokanta Kısmı)/ Ata Mahallesi Gıdacılar Bulvarı No:13 Efeler/AYDIN Sulu Köfte (Domuz Eti Tespiti)

Nehir Pide Kebap Çorba Salonu - Mehmet ALAGÖZ/ Ata Mahallesi Toptan Gıda Çarşısı 694. Sokak E-2 Blok No:1/B Efeler/AYDIN Dana Kıymalı Patlıcan Musakka (Domuz Eti Tespiti) - 30.09.2016 Dana Kavurma (Domuz Eti Tespiti)

Baykal Hayvancılık ve Gıda Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti./ EDİRNE Isıl İşlem Görmüş Sucuk (Baş Eti Tespiti)

 

Bal firmaları

Befre Gıda-Barış TIRPAN Muhittin Erener Mah.2175 Sokak No:10/2 Bayraklı / İZMİR Süzme Çiçek Balı Delta 13C Protein ile Delta 13C Bal arasındaki fark:-10,4 C4 Şeker oranı(%): 77,7 Prolin Miktarı: 29,77 Diastaz Sayısı:0 Fruktoz/Glukoz:0,56 Fruktoz+Glukoz:27,65

 Befre Besin Pazarı - Muhammed Mehdi KAYA Bahçıvan Mah.PTT Caddesi Peynirciler Çarşısı No:16 İpekyolu -VAN Süzme Çiçek Balı Delta 13C Protein ile Delta 13C Bal arasındaki fark:-10,4 C4 Şeker oranı(%): 77,7 Prolin Miktarı: 29,77 Diastaz Sayısı:0 Fruktoz/Glukoz:0,56 Fruktoz+Glukoz:27,65

Beyaz Süt ve Tar. Ür. San. Tur. Paz. Ltd. Şti. Cumhuriyet cad. İstasyon mevkii 30.sok.No:11 Selçuk/İZMİR Süzme Çiçek Balı Delta 13C Protein ile Delta 13C Bal arasındaki fark:protein çöktürme aşamasında aşırı tağşişten dolayı çöktürme gerçekleşmemiştir. C4 Şeker oranı(%): protein ekstrakte edilemediğinden hesaplanamamıştır. Prolin Miktarı: 30,7 Diastaz Sayısı: 0,2 Fruktoz/Glukoz: 0,8 Fruktoz+Glukoz: 42,07

Öz-As Gıda İmalat Satış ve Pazarlama Ağahefendi mah.2512 sok.No:4/26 Sorgun/ YOZGAT Süzme Çiçek Balı Prolin Miktarı: 99 Diastaz Sayısı: 5,3 Fruktoz/Glukoz: 0,62 Fruktoz+Glukoz: 50,18 Sakkaroz: 16,58

TAKVİYE EDİCİ GIDALAR VE BENZERİ ÜRÜNLER

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır

Kayalar Baharat Tohum Gıda İnş. Hayv. San. ve Tic. Ltd. Şti. Yenimahalle/ANKARA Propolis Kapsülü (İlaç Etkin Maddesi/ Kinidin) Remeely

Herbalmed Gıda Ür. İmal. ve Pak.-Erol HAMARAT Küçükçekmece /İSTANBUL Bitkisel Karışım Propolis (İlaç Etkin Maddesi/ Sibutramin) S&A 30 Days Naturel Herbal Capsules

Sidra Gıda İnş. Taah. San.Tic. Ltd. Şti. Yenişehir Mah. İzmit/KOCAELİ Bitkisel Karışımlı Epimediumlu Macun (İlaç Etkin Maddesi/ Sildenafil)

Üretici: Herbalmed Gıda Ür. İmal. Ve Pak.-Erol HAMARAT Küçükçekmece /İSTANBUL Dağıtıcı: HHS Bitkisel ve Sağlık Ürn. Tur. İnş. Teks. Gıda San. ve Tic. A.Ş. Yıldırım/BURSA Bitkisel Karışım Kapsül (İlaç Etkin Maddesi/ Sibutramin ve Sildenafil) S&A 30 Days Naturel Herbal Capsules

ÇİKOLATA

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İntima Gıda Medikal İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. Çiğli/İZMİR Çikolata (İlaç Etkin Maddesi/ Sildenafil ve Tadalafil) 48 Hours Energy Chocolate

Sofram Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Çatalca/İSTANBUL Bitkisel Karışımlı Çikolata (İlaç Etkin Maddesi/ Sildenafil) Festal

Herbalmed Gıda Ür. İmalat ve PaketlemeErol HAMARAT Küçükçekmece/ İSTANBUL Çikolata (İlaç Etkin Maddesi/ Sildenafil) For Man 7/24 Love Energy Chocolate

KAHVE

Bu kapsamda, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

İntima Gıda Medikal İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. Çiğli/İZMİR Herbal Coffe (İlaç Etkin Maddesi/ Sildenafil) 48 Hours

ZEYTİNYAĞLARI

Hünkar Zeytincilik Toprak Mahsulleri Nak. Paz. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. (Akhisar/MANİSA) Ayçiçek Yağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti) Hünkar Efendi

Ata Ticaret-Serkan KURTULUŞ (Akhisar/MANİSA) Rafine Vinterize Yemeklik Ayçiçek Yağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti) Ege Gülcem 2005 Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ege Gülcem

Hasat Ticaret- Haldun BÖLGE (Torbalı/İZMİR) Natürel Sızma Zeytinyağı ((Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Hasat 01 Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu yağ asidi etil esterleri, mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

Aksu Çırçır Prese Yağ iplik Tar. Hayv. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. (Pazarcık/ KAHRAMANMARAŞ) Ayçiçek Yağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti)

Varpa Gıda San. Tic. Ltd. Şti. ( Efeler/AYDIN) Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, UV de özgül soğurma, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Oreya 0007 Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

Anıl Konuk Yerli Ürün Ticareti (Köşk/AYDIN) Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ege Tadım --- Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ege Tadım

BFM Gıda Tarım Taşımacılık Teks. San. Tic. Ltd. Şti. ( Buharkent/AYDIN) Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Zeytinkent 05 Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Zeytinkent

Gülgünoğlu Gıda ve TekstilMurat GÜLGÜN (Pamukkale/DENİZLİ) Natürel Sızma Zeytinyağı ((Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Gurme Ayvalık

Kurtuluş Yağ San. Tic. A.Ş. Akhisar/MANİSA Rafine Vinterize Yemeklik Ayçiçek Yağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti) Gülce 2606 Ayçiçek Yağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti) Arya

Şeref Gıda (Korucuk /DENİZLİ) Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Zeysun 04 Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Zeysun

Ya-Bo Boya Kimya Yağ Nak. İnş. Tur. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. (Bornova/İZMİR) Rafine Vinterize Ayçiçek Yağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ayçiçek yağından başka tohum yağları tespiti) Besya

Can Zeytinleri Gıda Tarım Komisyon İthalat İhracat San. Tic. Şti. (Akhisar/MANİSA) Natürel Sızma Zeytinyağı (Serbest yağ asitliği, Yağ Asidi Etil Esterleri)(Daha düşük kaliteli zeytinyağı karıştırılması) Olbia

Akhisar Anatolia Zeytin ve Zeytinyağı İşletmesiMert GEZGİN (Akhisar/MANİSA) Natürel Sızma Zeytinyağı Mumsu madde miktarı, eritrodiol, uvaol (pirina yağı) UV Özgül Soğurma, Serbest Yağ Asitliği, Yağ asidi etil esterleri (daha düşük kaliteli zeytinyağ karıştırılması)sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı(tohum yağlarının tespiti)

Murat YILMAZ -Zeytin İşletmeleri ( Ayvalık/BALIKESİR) Dolum Yeri: Yenen Zeytincilik Yağ Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi(Pamukkale/DENİZLİ) Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu,sterol kompozisyonu, mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Natürel Üretim tarihi:2015 Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu,sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Natürel 04.2016 Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Natürel

Umut Gıda Merkezefendi/DENİZLİ Dolum Yeri: Özovalı Gıda Tarım İnş. Oto San. ve Ticaret Limited Şirketi(Efeler/AYDIN) Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, UV de özgül soğurma, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)

Umut Günay 01 TETT:09.2017 Başkanoğlu Yerli Ürün Ticareti-Seçkin ADIYAMAN ( Efeler/AYDIN) Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Natürel

Başkanoğlu Yerli Ürün Ticareti-Seçkin ADIYAMAN ( Efeler/AYDIN) Sızma Zeytinyağı (UV'de özgül soğurma, Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı(tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Natürel - TETT: 06.2018 (18 LT) Sızma Zeytinyağı (UV'de özgül soğurma, Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı(tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Natürel

Karaca Ticaret-İsa KARACA(Köşk/AYDIN) Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, UV Özgül soğurma, Trans Yağ Asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Bürde

Bölükoğlu Yerli ürün Ticaret ( Köşk/AYDIN) Sızma Zeytinyağı ((Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Bölükoğlu

RVR Dış Tic. Gıda Demir Çelik İnş. Oto. Mak. Tic. Ltd. Şti. (Köşk/AYDIN) Doğal Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Çakırköy

RVR Dış Tic. Gıda Demir Çelik İnş. Oto. Mak. Tic. Ltd. Şti. (Köşk/AYDIN) Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, mumsu madde miktarı, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ezelköy

Zeytindağ Gıda Otomotiv Nakliye Pazarlama San. Tic. Ltd. Şti. ( Menemen/İZMİR) Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, Sterol kompozisyonu, mumsu maddeler, yağ asidi etil esterleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti,)) Körfezbirlik 02 Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Körfezbirlik 03 Natürel Sızma Zeytinyağı (Sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Emiralem 02 Natürel Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, UV Özgül soğurma, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Zeytindağ

Verde Yağ Besin Maddeleri San. Tic. A.Ş. (Torbalı/İZMİR) Riviera Zeytinyağı (Eritrodiol uvaol toplamı, mumsu maddeler(Pirina yağı karıştırılması) Verde 02-8414 Riviera Zeytinyağı (Eritrodiol uvaol toplamı, mumsu maddeler(Pirina yağı karıştırılması) Altın Hasat 02-8480 FMK Petrol Gıda Tar. Tur. İnş. Yen. En. Taş ve Tic. Ltd. Şti. ( Pamukkale/DENİZLİ) Sızma Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Can Şifa 012 Yenen Zeytincilik Yağ Gıda ve Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi (Pamukkale/DENİZLİ) Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Sızma 09 Riviera Zeytinyağı (Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Sızma 05 Akel Zeytincilik -Erkan İÇÖZ (Orhangazi/BURSA) Natürel Sızma Zeytinyağı (Yağ Asidi Etil Esterleri)(Daha düşük kaliteli zeytinyağı karıştırılması)

Meridyen Gıda San. İth. İhr. Dahili Tic. Ltd. Şti (Akhisar/MANİSA) Natürel Sızma Zeytinyağı ( Sterol kompozisyonu, serbest yağ asidi, yağ asidi etil esterleri (Daha düşük kaliteli zeytinyağı karıştırılması) Birolive

Ünsal Tarım Ürünleri İç ve Dış Tic. Mustafa ÜNSAL (Selçuk/İZMİR) Natürel Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Verka

Efemce Et Gıda Hay. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti (Bornova/İZMİR)(ürünün bulunduğu gıda deposu) Natürel Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, trans yağ asitleri, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti))

Azim Seyyar Toptan ve Perakende Gıda Ürünleri -Hacı Ali YILDIRIM (Antakya/HATAY) Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, UVde özgül soğurma, ECN-42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Hacı Ali Yıldırım Semerkant

 3M Ticaret-Murat DOĞRUYOL (Merkez-ÇANAKKALE) Natürel Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri kompozisyonu, sterol kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Ayvalık Safir Natürel 

Köylü Zeytin Zeytinyağı Toptan Ticaret-Rıfat SÖNMEZ (Gemlik/BURSA) Natürel Sızma Zeytinyağı Yağ asitleri kompozisyonu, ECN- 42 farkı (tohum yağlarının tespiti)) Sönmez Köylü

SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİ

Öz Trakyalım Obam-İlkay TATLICI Maltepe/İSTANBUL Keçi Yoğurdu (Jelatin) Obam 06.07.2016 Manda Yoğurdu (Bitkisel Yağ) Obam Tarihi Silivri 11.05.2016 Manda Yoğurdu (İnek Sütü Tespiti) Öz Trakyalım Obam Tarihi Silivri 24.06.20

Gürler Süt ve Gıda Ür. Paz. Tic. Ltd. Şti. Karşıyaka/İZMİR Tava Yoğurdu (Bitkisel Yağ, Jelatin) Güryaşam

Sütmaks Süt ve Gıda Ür. İml. İhr. Tic. San. Ltd. Şti. Torbalı/İZMİR Homojenize Yoğurt (Jelatin) Sütmaks 16.06.2016 Homojenize Yoğurt (Bitkisel Yağ, Jelatin)

Emre Süt ve Süt Ürünleri Gıda Hayvancılık San ve Tic. Ltd. Şti. Torbalı/İZMİR Homojenize Yoğurt (Bitkisel Yağ, Jelatin) Sütege 02.08.2016 10.08.2016 Kaymaksız Yoğurt (Bitkisel Yağ, Jelatin) Emre 27.03.2016 29.06.2016 Homojenize Yoğurt (Bitkisel Yağ, Jelatin) Sütege 09.10.2016 Homojenize Yoğurt (Jelatin)

Emek Süt Ürünleri- Rıfat SARIKAYA Buca/İZMİR Yoğurt (Bitkisel Yağ) Emek Süt Ürünleri Doğal Yoğur

Ak Yoğurt Süt ve Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. Haliliye/ŞANLIURFA Yarım Yağlı Yoğurt (Bitkisel Yağ) Sontat

Korkmaz Süt Besi Gıda Nak. Tic. Ltd. Şti. Eyyübiye/ŞANLIURFA Yarım Yağlı Yoğurt (Bitkisel Yağ) Büyükateş

Çetin Süt Mamülleri MALATYA Tam Yağlı Yoğurt (Bitkisel Yağ) Çetindağ

Tam Kıvam Süt Ürünleri İmalat ve Pazarlama Hakkı SOLAK Gaziantep Kaymaklı Yoğurt (Nişasta) Kutluoğlu

devam EDİYOR..

 

DİĞER FİRMALARI ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI TIKLAYINIZ

İŞTE TÜM FİRMALAR VE MARKALAR TIKLA ÖĞREN