Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak twitter da yaptığı açıklama da;

Beden Eğitimi öğretmenleri ile ilgili bir paylaşım yaptı. Ve yakın zamanda atama yapılacağı müjdesini verdi.

Bakan Bak'ın Twitterdaki açıklması aynen şöyle:

BESYO mezunlarımızın atama taleplerini ilgili gerekli çalışmamızı tamamladık. 2018 yılı içerisinde 3000 BESYO mezunu kardeşimizi atamasını gerçekleştireceğiz. Detayları yakında sizlerle paylaşacağız dedi.

ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından müjdeli haber verildi ve 3 bin BESYO mezunu atamasının yapılacağı belirtildi. Ancak tarih olarak her hangi bir bilgi verilmemiş olup 2018 yılı içerisinde atamaların gerçekleştirileceği müjdelendi. Seçim yaklaştıkça müjdeler üst üste geliyor. Konu hakkında yeni gelişmeler geldikçe İşin Olsa ekibi olarak sizleri bilgilendireceğiz.

NOT: Atanamayan diğer branşlardaki mezun gençlerin kararlı tutumu devam ettikçe, arzu ve isteklerini sürekli dillendirdikçe Gençlik ve Spor Bakanlığından sonra Milli Eğitim Bakanlığınında 40 bin atamaya yeşil ışık yakacağı Ankara'da sesli konuşuluyor. Türkiye eğitim Portalı olarak MEB'in 40 bin atama yapması için tüm desteği vereceğiz. Haberimizi paylaşın, tüm atama bekleyenler bizleri takip etsinler. Görüş ve önerileri sitemize atsınlar. Görüş ve önerilerinizi sitemizde sürekli olarak yayınlayıp bakanlıktan en kısa sürede 40 bin atamaya yeşil ışık yakılmasına yardımcı olacağız. Çünkü eğitim kurumları 20 bin değil ancak 40 atama ile bir nebze olsun rahatlar.