GS'Lİ FUTBOLCULARDAN KUDÜS SELAMI

Amerika Başkanı Mr Trumpun Kudüs ile ilgili açıklamasındna sonra artan Kudüs tepkileri yeşil sahalarada yansıdı.

Sahada Kudüs afişi taşıyan futbolcular gol sevincini secde ederek yaşadılar. Üç futbolcu Kudüs pankartına koşup birlikte secdeye gitti. 

Görüntünün olası içeriği: stadyum ve kalabalık

Galatasaray'ın Süper Lig'in 15. haftasında sahasında Teleset Mobilya Akhisarspor'u 4-2 mağlup ettiği maçta sarı-kırmızılı futbolcular Younes Belhanda, Yasin Öztekin ve Sofiane Feghouli, gol sevinçlerini anlamlı bir şekilde kutladı.

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Faslı futbolcu Belhanda, Yasin ve Cezayirli oyuncu Feghouli, ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail'in başkenti olarak Kudüs'ü kabul edeceklerini duyurmasıyla başlayan protestolara, gol kutlaması sırasında destek verdi.

 

Karşılaşma 2-2 devam ederken Galatasaray'ı 3-2 öne geçiren golü atan Belhanda, tribünde asılı Kudüs pankartına gitti. Takım arkadaşları da Belhanda'nın arkasından koştu. 

Belhanda, Yasin ve Feghouli 3. golün sevincini yaşarken aynı zamanda birlikte secdeye gitti.

Üç futbolcunun gol sevincini anlamlı bir şekilde kutlaması hem tribünlerde hem de sosyal medyada büyük destek buldu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık, stadyum ve açık hava

Milli futbolcu Yasin Öztekin, sosyal medya hesabı Instagram'dan secdeye gittikleri fotoğrafı paylaşarak, "Bir zulme engel olamıyorsanız onu herkese duyurun." ifadelerini kullandı. Yasin paylaşımında "kudüsesahipçık" ve "kudüskırmızıçizgimizdir" hashtagleri ile Filistin ve Türk bayraklarına da yer verdi.